mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aveo/Kalos ponownie wyróżnione

Aveo/Kalos ponownie wyróżnione

Chevrolet Aveo/Daewoo Kalos zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów kompaktowych w sondażu Korea Design Power Index 2004 (KDPI), przeprowadzonym przez Koreańskie Stowarzyszenie Zarządzania (KMA).

Aveo/Kalos ponownie wyróżnione

Aveo/Kalos powstał na deskach kreślarskich turyńskich stylistów z biura projektowego Italdesign. Jego twórca i szef, Giorgetto Giugiaro, stwierdził: "Aveo/Kalos charakteryzuje
się prostą, lecz mocną linią nadwozia, a dzięki krótkim zwisom może pochwalić się wyjątkowo harmonijnymi proporcjami. Ma po prostu 'to coś'. Jednym z charakterystycznych elementów stylistycznych jest trzecie boczne okno, które sprawia, że pojazd wydaje się jaśniejszy w środku, bardziej przestronny i dłuższy".

Aveo/Kalos należy do najlepiej sprzedających się modeli GM DAT w Europie, a jego sprzedaż stanowi aż 41 proc. ogólnej ilości samochodów tej marki kupionych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.

Chang-Yoon Park, główny specjalista ds. badań KMA, powiedział: "Mimo że na rynek wprowadzono ostatnio wiele nowych i konkurencyjnych pojazdów, Aveo/Kalos został raz jeszcze wyróżniony za swoją sylwetkę oraz delikatną i zapewniającą wygodę stylistykę. Konsumenci przyznali mu wysokie oceny w szczególności za indywidualny charakter, nowatorski styl i innowacyjność".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.