1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Aż cztery akcje serwisowe Mitsubishi

Aż cztery akcje serwisowe Mitsubishi

Mitsubishi rozpoczęło cztery kampanie naprawcze, w ramach których do autoryzowanych serwisów japońskiej marki wezwanych zostanie ponad 12 tysięcy samochodów. Usterki mogą wystąpić w sumie w pięciu modelach.

Aż cztery akcje serwisowe Mitsubishi
Największa akcja, które obejmie łącznie aż 7.006 egzemplarzy, jest następstwem zastosowania nieodpowiedniego materiału w procesie produkcji paska osprzętu w silnikach serii 4B1. Podczas eksploatacji może dojść do jego uszkodzenia lub pęknięcia. Może to doprowadzić do zaniku napędu alternatora, pompy płynu chłodzącego i pompy wspomagania. W konsekwencji może dojść do braku ładowania akumulatora, wzrostu temperatury silnika oraz zaniku wspomagania w układzie kierowniczym z jednoczesnym wyświetleniem stosownych komunikatów ostrzegawczych na zestawie wskaźników.

Usterka ta może wystąpić w niektórych egzemplarzach modeli Lancer Sedan oraz Sportback (CY3/CX3), Lancer Evolution (CZ4) i Outlander (CW4 / CW5) z silnikami serii 4B1. Akcja przywoławcza dotyczy aut z lat modelowych 2008-11, wyprodukowanych na rynek europejski.

Kolejna pod względem liczebności akcja naprawcza dotyczy dwóch modeli również wyprodukowanych na europejski rynek: Mitsubishi Grandis z roczników modelowych 2008-10 i Outlander (2007-09). W niektórych egzemplarzach tych modeli może dojść do zanieczyszczenia styków włącznika smarem silikonowym, a w konsekwencji do niewłączenia się świateł Stop, w wyniku wady produkcyjnej tych włączników. W przypadku samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów może to powodować brak możliwości przełączenia dźwigni zmiany biegów z pozycji P. Wada ta nie wpływa na działanie samego układu hamulcowego samochodu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 3.651 egzemplarzy obu wymienionych modeli.

W ramach trzeciej akcji również do serwisów zostaną zaproszeni właściciele Outlandera z lat 2011-2012, którym będą towarzyszyć posiadacze modelu ASX z rocznika modelowego 2011. W tych modelach na skutek wadliwego montażu serwa wspomagania układu hamulcowego może dojść do pęknięcia wewnętrznej tulei przełączającej. Może to spowodować zakleszczenie się pedału hamulca w pozycji naciśniętej i całkowitego zatrzymania samochodu lub braku możliwości ruszenia.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 1.502 samochody modeli Outlander oraz ASX.

Zaproszenie do serwisów na ewentualną naprawę otrzymają także właściciele elektrycznego Mitsubishi i-MiEV. W tym modelu w wyniku wady konstrukcyjnej korpusu elektrycznej pompy podciśnienia układu hamulcowego może dojść do zanieczyszczenia otworów wentylacyjnych, a w konsekwencji wzrostu siły oporu na pedale hamulca, co może skutkować wydłużeniem drogi hamowania. Możliwa jest również wada produkcyjna przekaźnika sterującego pracą pompy podciśnienia, która może być przyczyną stałego zwarcia styków, a także zainstalowanie wadliwego oprogramowania modułu sterującego pracą pompy podciśnieniowej.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 28 pojazdów.

Począwszy od 1 marca 2011 r. zmodyfikowano proces produkcji przekaźników. Konstrukcja korpusu pompy podciśnienia została zmodyfikowana od 25 czerwca 2012 r., zaś oprogramowanie modułu sterującego zostało zaktualizowane od 10 kwietnia 2014 r.

Mitsubishi w każdej z powyższych akcji serwisowych zadeklarowało, że wezwie właścicieli aut objętych akcjami w celu zweryfikowania i ewentualnej wymiany wadliwych podzespołów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Outlander
Mitsubishi Outlander
Cena podstawowa już od: 106 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Cena podstawowa już od: 78 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Outlander PHEV – polska premiera

Mitsubishi Outlander PHEV – polska premiera

Aktualności 2020-04-29

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Aktualności 2021-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk
Autostrada A1 z nowym odcinkiem Piotrków-Kamieńsk
Duże zmiany na odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie pojawiła się organizacja ruchu w układzie 2+2.