mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW i Mercedes na wojennej ścieżce

BMW i Mercedes na wojennej ścieżce

BMW zamierza zdetronizować firmę Mercedes-Benz z pozycji najlepiej sprzedającej się marki do 2008 roku z ilością 1,4 miliona sprzedanych modeli. Jednak Mercedes nie zamierza odpuścić i sam zamierza zrealizować bardzo ambitne plany sprzedaży.

BMW i Mercedes na wojennej ścieżce

Mercedes-Benz rozpoczął rozszerzanie swojej oferty o A-klasę w 1997 roku oraz o M-klasę w 1998. W ciągu kilku lat sprzedaż w tych dwóch segmentach wzrosła znacząco. BMW przystąpił do walki z modelem X5 z klasy SUV w 2000 roku. W zeszłym roku nabywców znalazło 1,23 miliona aut Mercedesa oraz 1,05 miliona egzemplarzy BMW razem z MINI.

Rozszerzanie oferty o kolejne modele pociąga za sobą konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych. Produkcję najnowszego modelu X3 BMW nie realizuje w jednej ze swoich fabryk, lecz w zakładach Magna Steyr w Austrii. Mercedes z kolei podwoił powierzchnię swojej fabryki w Tuscaloosa w Alabamie.

W tym roku bardziej agresywne działania podjął koncern z Bawarii. Premiery światowe miały dwa nowe modele BMW X3 oraz coupe serii 6, które do sprzedaży trafią na początku przyszłego roku. W sprzedaży znalazł się nowy model serii 5. W przyszłym roku koncern planuje wprowadzenie BMW seria 1, która ma zdominować klasę najmniejszych samochodów. Również wprowadzenie kabrioleta MINI ma przyczynić się do zwiększenia sprzedaży firmy. Plany koncernu sięgają już także 2005 roku, kiedy to na rynek trafić ma najnowsza generacja serii 3.

Również Mercedes nie zamierza "zasypywać gruszek w popiele". W przyszłym roku wprowadzony na rynek zostanie nowy Mercedes Klasa A, Compact Sports Tourer, zaś w 2005 Grand Sports Tourer z M-klasy. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi Vision CLS, czterodrzwiowe coupe, które swoją premierę miało na tegorocznych targach we Frankfurcie. Smart z kolei rozszerzy gamę swoich modeli o nowy roadster, czterodrzwiową wersję oraz mały SUV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.