mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW w górę

BMW w górę

O 9,4% wzrosła sprzedaż grupy BMW w 2004 roku. Sumaryczna sprzedaż aut BMW, Mini i Rolls-Royce wyniosła ponad 1,2 miliona sztuk, co stanowi nowy rekord dla niemieckiego producenta.

Ma on podobne plany na rozpoczęty właśnie rok 2005. O ile jednak zeszłoroczne zyski monachijczyków mają również wysoki poziom, to w tym roku, głównie za sprawą ciągle słabnącego dolara i wysokich cen surowców, trudno jest przewidzieć dalszy przyrost zarobionych kwot.

Wydaje się więc, że bawarski koncern przeszedł od jednego dobrego okresu do następnego bez choćby chwilowego osłabienia zainteresowania oferowanymi modelami. Jak widać opłaca się długofalowe budowanie marki oparte na zasadzie "silne serce, piękne ciało", a tak w skrócie można określić auta BMW i Mini.

Pierwsze zawsze dysponowały mocnymi jednostkami napędowymi i sportowym zawieszeniem, a wszystko opakowane w atrakcyjne rysowane blachy. Z kolei przejęcie brytyjskiego Mini, dało firmie powiew świeżości i dostęp do yuppies lub młodych duchem fanów angielskiej tradycji.

Z gamy aut BMW już niedługo ujrzymy nową 3-kę, a nowe Mini (o którym pisaliśmy niedawno), pojawi się na rynku za dwa lata. Podsumowując komunikat prasowy, dyrektor generalny BMW Helmut Panke, podkreślił że w 2005 można spodziewać się dalszego, jednocyfrowego wzrostu, właśnie dzięki modelowi 3, nowej 1-nce oraz dalszej, dużej popularności X3 i X5.

Nie wiadomo natomiast jak wyglądać będzie przyszłość Rolls-Royca. Ultraluksusowa marka sprzedała w zeszłym roku jedynie 792 z tysiąca planowanych Phantomów.


Podobne wiadomości:

Nowy Miniak

Nowy Miniak

Aktualności 2005-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.