mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bandag: nowe bieżniki od Bridgestone

Bandag: nowe bieżniki od Bridgestone

Bridgestone zaprezentował trzy nowe bieżniki Bandag, które odpowiadają oponom Bridgestone on/off-road klasy premium. Nowe wzory bieżników Bandag dostępne są w wersji na oś napędową, na osie przyczep i naczep oraz w wersji uniwersalnej. Dzięki nowym bieżnikom, floty intensywnie eksploatujące opony mają szansę na zmniejszenie kosztów ogumienia w firmie.

Bandag: nowe bieżniki od Bridgestone
Fuzja spółek Bandag i Bridgestone pozwoliła na połączenie doświadczeń w dziedzinie bieżnikowania opon z wiedzą czołowego producenta opon. Dzięki temu Bridgestone może produkować bieżniki Bandag zapewniające zbliżoną jakość, sprawność oraz wygląd do ich odpowiedników z gamy nowych opon Bridgestone.

Wspólną cechą nowych opon bieżnikowanych Bandag L355 (E) - z bieżnikiem na oś napędową, M748 (E) - z bieżnikiem na osie naczep i przyczep oraz M840 (E) - z bieżnikiem uniwersalnym, jest ich wysoka odporność na przecięcie i kruszenie gumy. Guma bieżnika oraz wzmocnione barki doskonale chronią cenny szkielet opony przed przebiciem ostrymi przedmiotami, natomiast pogłębiony wzór bieżnika przedłuża czas eksploatacji opony nawet w najsurowszych warunkach.

W trzech nowych wzorach bieżników Bandag wykorzystano typowy, wyprofilowany kontur bieżnika ECL. Oznacza to, że opony bieżnikowane Bandag L355 (E), M748 (E) i M840 (E) są praktycznie nieodróżnialne od swoich odpowiedników z gamy Bridgestone.

W segmencie opon on/off-road w istotnym stopniu wykorzystuje się możliwości bieżnikowania opon, w celu optymalizacji budżetów przeznaczanych na opony oraz optymalizacji trwałości opon. Wielu operatorów flot, których pojazdy jeżdżą w warunkach on/off-road o dużym tempie zużywania się opon wysoko ceni sobie połączenie nowych opon Bridgestone klasy premium z niezawodną techniką bieżnikowania opon z przedwulkanizowaniem opracowaną przez Bandag. Dzięki temu wprowadzone teraz pod marką Bandag trzy nowe wzory bieżników są interesującą propozycją dla klientów flotowych chcących zachować optymalną niezawodność w ciągu kilku „żyć” opony, jednocześnie optymalizując swoje budżety na ogumienie.

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Aktualności 2014-10-15

Najlepsze i najgorsze opony na zimę wg ADAC

Najlepsze i najgorsze opony na zimę wg ADAC

Aktualności 2014-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.