mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bardzo dobre przyjęcie Altei na rynku

Bardzo dobre przyjęcie Altei na rynku

Wprowadzona na rynek pod koniec kwietnia Altea spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem na europejskich rynkach. Na przełomowe auto typu Multi Sports Vehicle zdecydowało się już ponad 20.000 klientów.

Po nieco ponad 4 miesiącach obecności Altei na rynku, pod koniec sierpnia, klienci odebrali już 19.291 egzemplarzy tego modelu, a we wrześniu sprzedaż nadal wykazywała trend wzrostowy. Blisko 6.000 egzemplarzy odebranych w Hiszpanii, gdzie Altea pojawiła się najpierw, stawia ten kraj na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży; za nią plasują się Niemcy, gdzie próg 3500 sztuk został przekroczony pod koniec sierpnia, czyli w zaledwie 3 miesiące po wprowadzeniu samochodu na tamtejszy rynek.

We wrześniu Altea weszła na rynki skandynawskie: do Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, zaś w grudniu zostanie przedstawiona w Meksyku, piątym rynku eksportowym SEAT-a wg liczby sprzedawanych egzemplarzy.

"Biorąc pod uwagę fakt, że na niektórych ważnych europejskich rynkach auto pojawiło się stosunkowo niedawno oraz że dopiero pod koniec roku zostanie wprowadzone do sprzedaży w Meksyku, który jest bardzo liczącym się rynkiem dla SEAT-a, możemy bez wahania mówić o natychmiastowym przyjęciu się koncepcji modelu Altea na rynku" powiedział Lars-Henner Santelmann, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie SEAT.

Jednocześnie Altea 2.0 TDI Sport zdobyła w Wielkiej Brytanii nagrodę Best Towcar ("najlepszy samochód do holowania przyczepy") w segmencie jednobryłowych aut kompaktowych, przyznawaną dorocznie przez Caravan Club Towcar. Klub organizuje konkurs co roku wraz z magazynem "What Car?" i wybiera najlepsze samochody do holowania przyczep kempingowych w 10 kategoriach. Sukces SEAT-a jest podwójny, ponieważ Altea była jednym ze zwycięzców, zaś Ibiza FR TDI uplasowała się na drugiej pozycji w swojej kategorii i zebrała wiele pochwał za moc pozwalającą pokonywać strome podjazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.