mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie Clio kombi

Będzie Clio kombi

Do wąskiego (jeszcze?) grona małych aut z nadwoziem typu kombi dołączy kolejny przedstawiciel. Po raz pierwszy w historii w takiej wersji nadwoziowej oferowane będzie także Renault Clio.

Będzie Clio kombi

Choć jak zwykle w takich przypadkach jest to informacja nieoficjalna, to jednak wielce prawdopodobna. Zapowiedzią Clio kombi był już prezentowany w tym roku na targach w Genewie prototypowy model Renault Clio Grand Tour. Teraz wydaje się, że przyszedł czas na wdrożenie tego projektu do produkcji. Kiedy jednak wersja produkcyjna zostanie zaprezentowana po raz pierwszy oraz jak się będzie nazywać Clio kombi (czy pozostanie nazwa Clio Grand Tour?) - nie wiadomo.

Nawet jeśli Clio kombi będzie podobny do koncepcyjnego Grand Toura, to z całą pewnością zajdzie w nim jedna zasadnicza zmiana. Seryjny model wyposażony będzie w pięć a nie, jak w Genewie, trzy drzwi.

Clio Grand Tour mierzył 4,20 m długości, a więc był o 21 cm dłuższy od zwykłego Clio. Przełożyło się to w głównej mierze na bardziej przestronne wnętrze oraz większy bagażnik, który w prototypowym modelu miał pojemność 430 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń 1.275 l.

Szykuje się więc ciekawa rywalizacja w tym mało popularnym segmencie. W tym roku pojawi się Peugeot 207 SW i nowa Skoda Fabia kombi. I choć nie widać tu więcej konkurentów, to jednak nie znaczy to, że Renault Clio kombi będzie miał ułatwione zadanie.

Zobacz galerię zdjęć Renault Clio Grand Tour

Zobacz więcej o modelu Renault Clio III

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Clio
Renault Clio
Cena podstawowa już od: 43 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~hura 2007-06-14

zawsze na genewach pokazują samochody ciekawe ale jeśli będzie produkowane napewno w wersji 5 dżwiowej

~hura 2007-06-14

czyli w 2008 roku gdy renault thalia(super samochód 2 już miałem) zostanie zastąpiony Cio Combi to będą dobre czasy dla renault Polska

~alfredo 2007-06-11

Jeżeli powtórzy sukces hachbaka

~t 2007-06-11

czy podzieli los Avantime ?

~leos 2007-06-11

czy to oznacza koniec modusa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.