mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie nowe muzeum Porsche

Będzie nowe muzeum Porsche

30 lipca 2004 roku Zarząd spółki Porsche AG w Stuttgarcie zapalił zielone światło dla jednego z najbardziej spektakularnych projektów w historii firmy.

Będzie nowe muzeum Porsche

Teraz wszystko już wiadomo. Biuro Delugan Meissl z Wiednia będzie budować nowe muzeum Porsche w Zuffenhausen. Austriacki projekt wygrał konkurs, do którego firma Porsche zaprosiła dziesięć renomowanych pracowni architektonicznych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. O wzięcie udziału w tym projekcie ubiegało się 170 biur z całej Europy. Prace budowlane przy Porscheplatz rozpoczną się jeszcze w tym roku. Koszt powstania nowego muzeum Porsche, które ma zostać otwarte w 2007 roku, wynosi około 50 milionów euro.

Przy wejściu zaprezentowana będzie historia firmy sprzed 1948 roku. Stamtąd zwiedzający mogą przejść bezpośrednio do głównej części wystawy, tzn. do chronologicznie przedstawionej historii pojazdów Porsche po 1948 roku oraz do znajdujących się w danym okresie kręgów tematycznych (między innymi Targa Florio, prototypy, era 917, Le Mans i Evolution 911). W nowym muzeum zaprezentowanych będzie około 80 historycznych pojazdów, dla porównania – w obecnym muzeum wystawionych jest ich 20.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
PZU wycofuje zniżki na OC dla członków PZM
Dużym zaskoczeniem dla członków Polskiego Związku Motorowego jest komunikat o likwidacji zniżek na polisę OC dla właścicieli starych samochodów.