mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Będzie rosyjska hybryda

Będzie rosyjska hybryda

Rosyjski miliarder, Michaił Prokhorov, zamierza zainwestować 150 milionów euro w stworzenie pierwszego, rosyjskiego hybrydowego pojazdu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie ze wstępnymi planami, to już w tym roku zobaczymy pierwszy prototyp tego hybrydowego modelu.

Będzie rosyjska hybryda
Za stworzenie pierwszego rosyjskiego samochodu z napędem hybrydowym odpowiedzialna będzie nowo stworzona spółka joint venture pomiędzy należącą do Prokhorova firmą Onexim Group a producentem samochodów ciężarowych, firmą Yarovit.

Pierwszą zapowiedź hybrydowego modelu być może poznamy jeszcze pod koniec tego roku. W przyszłym ma rozpocząć się budowa pierwszej fabryki, w której będą powstawać hybrydowe pojazdy (w sumie w planach przewidziana jest produkcja hybryd w kilku fabrykach na terenie Rosji oraz za granicą), zaś od połowy 2012 roku ruszyć ma już seryjna produkcja nowych modeli z napędem hybrydowym.

Prokhorov, którego majątek szacuje się na ok. 13 miliardów dolarów, jest wg listy Forbesa najbogatszym Rosjaninem. Uzyskał już zgodę premiera Rosji, Wladimira Putina, na wybudowanie jednej z planowanych fabryk w Togliatti, gdzie swoją siedzibę ma koncern OAO AvtoVaz. A to może oznaczać, że napęd hybrydowy będzie trafiał w przyszłości i do innych pojazdów produkcji rosyjskiej.

Wg wstępnych szacunków pierwsza hybryda produkcji rosyjskiej będzie kosztować w granicach 300-450 tys. rubli (ok. 10-15 tys. dolarów).
Tematy w artykule: Rosja napęd hybrydowy hybryda

Podobne wiadomości:

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Najpopularniejsze hybrydowe SUV-y w Polsce

Aktualności 2019-08-01

Polska fabryka Toyoty podwoi produkcję

Polska fabryka Toyoty podwoi produkcję

Aktualności 2019-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda wprowadza do sprzedaży swój rewolucyjny silnik benzynowy Skyactiv-X, oferowany w nowej Mazdzie 3.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK