mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Beemki nie z USA

Beemki nie z USA

BMW nie przeniesie produkcji swoich samochodów do Stanów Zjednoczonych. Koncern zdementował tym samym pogłoski, jakoby miał rozbudowywać fabrykę w Południowej Karolinie.

Beemki nie z USA
Oficjalne, podane wczoraj do wiadomości stanowisko mówi, iż “nie ma powodów do przenoszenia produkcji aut grupy BMW do fabryki w Spartanburgu”. Firma dementuje tym samym pogłoski, które pojawiły się po zapowiedziach modernizacji i zwiększenia możliwości produkcyjnych zakładu. Obecnie odbywa się tam montaż wszystkich SUV-ów X5 i kabrioletów Z4.

Pogłoski o możliwości przeniesienia produkcji BMW za ocean wywołała publikacja Niemieckiego Die Welt. Dziennik donosił w listopadzie o rozpatrywanym przez zarząd koncernu, ewentualnym rozpoczęciu produkcji nowego, sportowego kombi właśnie wspólnie z terenówką.

Głównymi czynnikami, która faktycznie mogły by skłonić Niemców do zmiany lokalizacji wytwórni, są powody ekonomiczne. Przenosząc montaż, monachijczycy zmniejszyli by tym samym wrażliwość cenową swoich produktów na rynku pólnocno-amerykańskim. Uzyskali by jednocześnie spadek kosztów zabezpieczeń finansowych związanych z amortyzacją wahań kursów walut. Ma to niebanalne znaczenie, szczególnie w obliczu ciągle spadającego kursu dolara.

Jednocześnie należy przypomnieć, że główny rywal BMW, również niemiecki Mercedes korzysta na produkcji M-klasy w Alabamie. Sztutgartczycy już zapowiedzieli rozpoczęcie montażu, przeznaczonej głównie na rynki Ameryki, R-klasy właśnie w swojej montowni za oceanem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Ford i Volkswagen zbudują wspólne modele
Volkswagen AG i Ford Motor Company nawiązały współpracę. Znamy już szczegóły umowy.