1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Donald Trump został właśnie zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Od pierwszego dnia urzędowania przesiądzie się do nowego-starego samochodu. Oto siedmioletnia "Bestia", którą poruszał się do tej pory Barack Obama.

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Wraz z zaprzysiężeniem nowego prezydenta planowano premierę nowej „Bestii”. Jednak okazało się, że nowy samochód jest jeszcze w fazie testów, a koncern GM dementuje plotki na temat opóźnień. Auto ma trafić w ręce prezydenta jeszcze w tym roku. Póki co Donald Trump musi się zadowolić ośmioletnim samochodem.

Producent nie zdradza wyglądu „Bestii II”, ale niektóre źródła mówią o mocnej zmianie wyglądu. Zamiast typowej limuzyny będzie przypominać półciężarówkę lub SUV-a w stylu Cadillaca Escalade. Auto będzie przedłużone, ale układ siedzeń pozostanie bez zmian w układzie 2+3+2. Kabina będzie dopracowana pod kątem przestrzeni do pracy. Podobnie jak dotychczasowy model, nowa „Bestia” będzie w pełni opancerzona, a do tego wyposażona we wszystkie niezbędne systemy utrzymujące prezydenta USA przy życiu.

Do czasu premiery nowego modelu prezydent Trump będzie korzystać z dotychczasowego samochodu. Auto nazywane „Bestią” to produkowany przez koncern GM samochód przypominający wyglądem Cadillaca DTS.

Pod maską prezydenckiej limuzyny pracuje diesel o pojemności 6,5 litra. Wszystko ze względu na masę wynoszącą 8 ton i długość 5,5 metra. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie ponad 16 sekund. Zużycie paliwa wynosi ok. 30 l/100 km. Z powodu masy nie rozpędzi się szybciej niż do 100 k/h.
We wnętrzu limuzyny jest bardzo komfortowo, ale nacisk położono na bezpieczeństwo. Drzwi są pancerne. Mają 13 cm grubości i dla porównania ważą tyle samo co drzwi do Boeinga 757. Nadwozie wykonano z połączenia stali, aluminium, tytanu i ceramiki. Taka powłoka ma co najmniej pięć centymetrów grubości. Szyby mają również pięciu centymetrów grubości i ustawiono je pod odpowiednim kątem, który pozwoli przetrzymać intensywny ostrzał. Tylko kierowca może uchylić szybę i to zaledwie na kilka cali.

Podłoga i dach modelu One potrafią wytrzymać wybuch miny. Auto wyposażono w opony odporne na przebicie typu run-flat wzmocnione kevlarem, a zawieszenie jest podobne do tego z wozów pancernych. Felgi zostały tak skonstruowane, że pozwalają na dalszą jazdę po utracie opon.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne Volvo z oponami uniwersalnymi w standardzie
Elektryczne Volvo z oponami uniwersalnymi w standardzie
Wszystkie elektryczne Volvo z rodziny Recharge będą dostarczane na oponach uniwersalnych, opracowanych z myślą o samochodach typu BEV. Ta decyzja dotyczy aut sprzedawanych w Europie Północnej i Środkowej.