mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczeństwo Hondy CIVIC

Bezpieczeństwo Hondy CIVIC

Wyniki testów EURO NCAP 2001.

Bezpieczeństwo Hondy CIVIC

"Honda wykorzystuje swój mistrzowski poziom technologiczny, żeby stworzyć samochód wykraczający poza oczekiwania rynku w dziedzinie bezpieczeństwa. Wyniki badań Euro NCAP stanowią dla naszych klientów niezależne potwierdzenie, że Civic jest jednym z najbardziej bezpiecznych aut w swoim segmencie rynkowym" - powiedział Minoru Harada, prezydent i naczelny dyrektor wykonawczy Honda Motor Europe.

Ogólne wyniki testów Euro NCAP stanowią dobitne potwierdzenie zakrojonych na długi termin badań Hondy nad bezpieczeństwem pieszych, jej technologii 'Smart Linked', dotyczącej struktury kadłuba nadwozia i innowacyjnej strategii sterowania energią, zastosowanej w nowej rodzinie samochodów Civic. Oceny rankingowe Euro NCAP, prowadzone już od czterech lat, są oparte na znacznie surowszych kryteriach niż te, które wynikają z obowiązujących obecnie przepisów prawa europejskiego. Wynik 69 procent, osiągnięty w testach zderzenia czołowego i 89 procent w testach zderzenia bocznego dają ogólny rezultat 79 procent oraz cztery gwiazdki.

"Honda Civic dokonała niespotykanego przełomu w dziedzinie ochrony pieszych. Po raz pierwszy w dziejach Euro NCAP stało się oczywiste, że producent zaprojektował samochód, który rzeczywiście równoważy potrzeby pasażerów i pieszych w zakresie bezpieczeństwa.

Wyniki Hondy Civic w dziedzinie ochrony pieszych są najlepsze wśród zanotowanych dotychczas przez Euro NCAP. Rezultat osiągnięty w tej dziedzinie wyniósł 72 procent i bardzo niewiele zabrakło mu do progu czterogwiazdkowego. To dobitnie wskazuje, ile są w stanie zrobić projektanci samochodów, aby podnieść bezpieczeństwo narażonych na wypadki użytkowników dróg" - powiedział Max Mosley, przewodniczacy Euro NCAP i prezydent FIA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.