mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczeństwo dla wszystkich

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Francuz Jean-Yves Le Coz został mianowany Dyrektorem ds. Polityki Bezpieczeństwa Drogowego grupy Renault.

Renault powierzył doktorowi Jean-Yves Le Coz – jednemu z najlepszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach – kierownictwo nowej Dyrekcji Polityki Bezpieczeństwa Drogowego, której zasięg działania obejmuje całą grupę. Tworząc ten pion firma Renault, od 50 lat działająca na rzecz bezpieczeństwa drogowego, potwierdza swoje strategiczne zaangażowanie w działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Renault co roku inwestuje 100 milionów euro w badania i rozwój w dziedzinie czynnych i biernych zabezpieczeń, aby stale utrzymywać swoją ofertę na najwyższym poziomie na rynku. 600 inżynierów i techników nieustannie tworzy innowacje pod hasłem „bezpieczeństwo dla wszystkich”. Wynik ich pracy to 5 samochodów, którym przyznano 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Przyczyną 80% wypadków jest zachowanie ludzi, dlatego Renault uczestniczy również w wielu akcjach zarówno ogólno-społecznych, jak i dla dzieci i młodzieży, których celem jest uwrażliwienie na kwestie bezpieczeństwa drogowego. Uruchomiony w 2000r. międzynarodowy program „Bezpieczeństwo dla wszystkich" umożliwił dotarcie do prawie 5 milionów uczniów w wieku od 7 do 11 lat. W roku 2003 program ten rozszerzono na gimnazjalistów w wieku 12 - 15 lat.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Drogowego, obchodzonego 7 kwietnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Renault zorganizował w Paryżu, w Atelier Renault na Polach Elizejskich, wystawę poświęconą postępowi w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego dokonanemu w ostatnich latach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.