mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczna Honda

Bezpieczna Honda

Ulepszenia, jakie Honda wprowadza w swoich nowych modelach, sprawiają, iż niedługo ta marka może być kojarzona z bezpieczeństwem na drogach.

Już teraz większość nowych modeli może się poszczycić nie gorszym wyposażeniem w standardzie zwiększającym bezpieczeństwo niż marki uznawane za przodujące w tej dziedzinie: Volvo i Mercedes. Strategia firmy dążąca do dalszego zwiększenia bezpieczeństwa pod hasłem "Bezpieczeństwo dla każdego" opiera się na standardowym wyposażaniu nowych modeli w nowe elementy. Działania te Honda zamierza na początku przeprowadzić w modelach sprzedawanych na terenie Stanów Zjednoczonych. W dłuższym okresie podobna strategia dotyczyć będzie aut sprzedawanych w Europie. Do końca 2006 roku wszystkie nowe modele, poza hybrydowym modelem coupe Insight, Acura NSX oraz Honda S2000 zostaną wyposażone w kurtyny powietrzne, dodatkowo do dwóch przednich i bocznych poduszek powietrznych oraz system ABS. Ponadto samochody dostawcze, SUV-y oraz minivany będą miały system zapewniający stabilną jazdę, czujniki otwierające kurtyny powietrzne, w momencie wywracania się samochodu. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę wypadków, w których dochodzi do śmierci, Honda zamierza też zmodyfikować konstrukcję swych modeli, która z jednej strony ma chronić pasażerów, a z drugiej zmiejszyć ryzyko poważnych obrażeń.
Zmiany mają też zmiejszyć niebezpieczeństwo poważnych obrażeń pieszych w razie kolizji. Już około osiem milionów modeli Hondy zostało sprzedanych, które są bardziej "przyjazne" dla pieszego, poprzez zastosowanie deformowalnych zawiasów klapy silnika, łamiących się wycieraczek oraz klapy pochłaniającej energię w razie uderzenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.