mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczna jazda dla czworonogów

Bezpieczna jazda dla czworonogów

BMW jest pierwszym producentem samochodów, który oferuje uprząż dla bezpiecznego przewożenia psów w samochodach.

Bezpieczna jazda dla czworonogów

O ile dla większości właścicieli psów oczywisty jest fakt zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierowców, ich czworonożni pasażerowie często podróżują bez żadnych zabezpieczeń. Testy zderzeniowe wykazały jak niebezpieczny może być wypadek zarówno dla pasażerów, jak i psa. BMW jest pierwszym producentem samochodów oferującym uprzęże dla psów, które zapewniają bezpieczne i komfortowe podróżowanie czworonogów na tylnym siedzeniu.

To, co stanowi standard w dziedzinie bezpieczeństwa dla ludzi, powinno także stanowić standard dla bezpieczeństwa psów. Uprzęże oferowane przez BMW połączone są z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa, zapewniając bezpieczeństwo w razie wypadku zarówno pasażerom i kierowcy, jak również przewożonym psom. Ponieważ już dziś wiadomo, że w trakcie wypadku nawet mały pies może stanowić śmiercionośny pocisk w kabinie samochodu, nawet przy niskiej prędkości.

Przednie łapy psa gładko przechodzą przez dwa otwory a następnie uprząż umieszczana i mocowana jest na wysokości klatki piersiowej czworonoga. Po zapięciu uprzęży i przymocowaniu jej do pasów bezpieczeństwa, kierowca przystosowuje długość pasa bezpieczeństwa do uprzęży tak, żeby była jak najbliżej ciała psa. Następnie należy przełożyć trzypunktowy pas bezpieczeństwa przez górną pętle. Pies może być bardzo szybko uwolniony dzięki prostemu ruchowi, a smycz, do której jest przypięty, przechodząc przez metalowy pierścień hamuje się automatycznie, dzięki czemu pies nie oddali się daleko od samochodu w trakcie krótkiego postoju.

Bezpieczna uprząż BMW jest najlepsza nie tylko dzięki prostocie swojej obsługi. Dzięki zastosowaniu do jej produkcji specjalnej tkaniny z poliestru bezpieczeństwo psa stoi na takim samym poziomie, co bezpieczeństwo ludzi, gdyż pasy bezpieczeństwa w samochodach BMW produkowane są właśnie z tego samego materiału. Uprząż dostępna jest w trzech rozmiarach i umożliwia bezpieczne przewożenie czworonożnych pasażerów ważących od 7 do 40 kilogramów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.