mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczne nowości Volvo

Bezpieczne nowości Volvo

Podczas 60. Międzynarodowej Wystawy Pojazdów Użytkowych w Hanowerze firma Volvo Trucks przedstawiła jedne z najbezpieczniejszych produktów.

Bezpieczne nowości Volvo

W skład zaprezentowanej serii FH16, FH12, FM12, FM9 i FL6 weszły pojazdy od 12 do 60 ton. Na targach pojawiły się w pełni wyposażone samochody ciężarowe służące do przewozów długodystansowych, transportu regionalnego i ciężkich prac budowlanych, a także przyczepy transportowe przystosowane do dużych obciążeń i zwinne samochody ciężarowe do dystrybucji towarów.

W ramach prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa firma Volvo przedstawiła cztery symulatory pod hasłem "Najpierw bezpieczeństwo". Dzięki nim zwiedzający mogą osobiście doświadczyć zalet nowoczesnych układów wspierających pracę kierowcy. Symulatory umożliwiają sprawdzenie reakcji kierowcy i jego odporności na stres w różnych sytuacjach — podczas testów trzeba, na przykład, uniknąć zderzenia z łosiem lub wykazać się zimną krwią w sytuacjach stresowych.

Największą atrakcją stoiska był wysoko wyspecjalizowany ciągnik siodłowy Volvo FH16 4x2 z wyjątkową kabiną Globetrotter XL. Pojazd jest wyposażony w układ inteligentnej kontroli prędkości jazdy (ACC), sterujący prędkością samochodu zarówno przy użyciu hamulców kół, jak i elektroniki. Samochód oferuje także funkcję elektronicznej stabilizacji toru jazdy  (ESP). Na stoisku została także zaprezentowana komfortowo wyposażona kabina samochodu ciężarowego FH16, przygotowana specjalnie pod kątem wystawy.

Jednym z rynkowych faworytów jest ciągnik siodłowy Volvo FH12, zoptymalizowany pod kątem szybkich, bezpiecznych i zyskownych przewozów długodystansowych. W pełni automatyczny układ zmiany biegów I-Shift został uzupełniony o tryb Economy Power, dzięki któremu wzrasta moc silnika na najwyższym biegu. FH12 jest także wyposażony w układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), dzięki któremu pojazdy Volvo będą spełniać wymogi normy Euro 4 dotyczącej emisji spalin. Norma będzie obowiązywać od 1 października 2006 roku.

Na wystawie pokazano również samochód ciężarowy Volvo FH12 6x2 ze wszystkimi dostępnymi funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo i wygodę. Pojazd jest wyposażony w kamerę umieszczoną z tyłu pojazdu, wskaźnik obciążenia, skrzynię biegów I-Shift z trybem Economy Power, układ Dynafleet (wariant Information Tool) i sejf. Dodatkowo dostępne są takie udogodnienia, jak ekspres do kawy, odtwarzacz DVD i telewizor plazmowy.

Samochód ciężarowy Volvo FM12 8x4 to karta przetargowa firmy Volvo w dziedzinie ciężkich prac budowlanych. Silnik D12 o mocy 420 KM, podwójna oś napędowa i wysokie podwozie gwarantują doskonałe właściwości jezdne pojazdu. Nowy, stalowy zderzak został skonstruowany z myślą o trudnych warunkach, a potężna osłona miski olejowej zapewnia większy prześwit. W trudnych warunkach pracy przydatny będzie także układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPM).

Ciągnik siodłowy Volvo FM9 4x2 to lekki pojazd służący do przewozu towarów o dużej masie. Ma lekkie podwozie, kabinę o średniej wysokości, 9-litrowy silnik i skrzynię biegów I-Shift. Dodatkowo jest wyposażony w koła o pojedynczych oponach (szerokie, pojedyncze opony na osi napędowej) i układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPM). Masa pojazdu została także zredukowana dzięki zastosowaniu aluminiowych kół i bardzo lekkiego siodła. Dodatkowe zabezpieczenia obejmują układ ESP i czerwone pasy bezpieczeństwa.

Miejska wersja samochodu ciężarowego Volvo FL, może wraz z zestawem ważyć nieco poniżej 12 ton, dzięki czemu na rynku niemieckim jest objęta korzystną stawką podatkową. Ten model cechuje się wyjątkowo ergonomicznymi warunkami pracy kierowcy — ma wygodne wejście i zapewnia doskonałą widoczność. Wyposażony w nowy system nawigacyjny Volvo, który można zintegrować z układem Dynafleet, samochód Volvo FL idealnie nadaje się do wydajnej dystrybucji towarów w warunkach miejskich.

Komentuj:

~BOLO@RYś 2007-06-12

Dlamnie podobaja sie wszystkie marki TiRÓW

~TOMEK 2006-07-19

ZAJE-FAJNE TIRY

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Do sprzedaży wchodzi nowa Toyota Corolla. Z tej okazji poznaliśmy ceny modelu. W ofercie pojawiły się też Auris Classic i Corolla Classic.