mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bogactwo nowości drogą do sukcesu

Bogactwo nowości drogą do sukcesu

Dobre wyniki Citroena w pierwszej połowie roku

Pierwsza połowa 2003 roku była pomyślna dla Citroëna dzięki silnemu wzrostowi sprzedaży, bogatej ofercie nowych produktów i dobremu początkowi sezonu rajdowego.

W 2002 roku Citroën szósty raz z rzędu osiągnął rekord: na świecie sprzedano 1 312 000 samochodów tej marki. W pierwszej połowie 2003 roku producent udowodnił, że jest w stanie umocnić swoją pozycję na poszczególnych rynkach.

W okresie tym Citroën, sprzedając 726 000 samochodów, odnotował wzrost sprzedaży o 10,7% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

W Europie Zachodniej ilość rejestrowanych samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych Citroëna wzrosła o 7,4%, podczas gdy cały rynek odnotował spadek o 2,8%.

W pozostałych rejonach świata, wbrew wskaźnikom ekonomicznym i koniunkturalnym, często niekorzystnym dla sektora motoryzacyjnego, Citroën dał dowód dynamizmu zwiększając sprzedaż o 29,2%.

Pierwsza połowa 2003 roku zakończyła się wylansowaniem C3 Pluriel.

Od momentu wprowadzenia na rynek w większości krajów europejskich, ten wyjątkowy samochód, o wielu możliwościach konfiguracji, zamówiony został na świecie w ilości przekraczającej 15 000 egzemplarzy.

C3 Pluriel, Uhonorowany tytułem "Kabriolet roku 2003" na Salonie w Genewie, to samochód najbezpieczniejszy w swoim segmencie i jednocześnie we wszystkich segmentach samochodów ze zdejmowanym dachem, co zostało przetestowane przez EuroNCAP. C3 Pluriel otrzymał w tym teście 4 gwiazdki.

Inna zmiana w gamie C3 to możliwość wyposażenia wersji berline w nowy system informacyjny. Sterowany głosem lub ręcznie i wyposażony w kolorowy ekran 16/9, system ten spełnia trzy zasadnicze funkcje: systemu audio (radio i CD), nawigacji i zestawu głośnomówiącego do telefonu GSM.

Dzięki dobrym wynikom sprzedaży C3 (ponad 340 000 egzemplarzy tego modelu zostało sprzedanych od momentu jego wylansowania w marcu 2002 roku), Citroën wzmocnił swoją pozycję w segmencie samochodów kompaktowych.

W sporcie samochodowym początek tego roku niezaprzeczalnie kojarzy się z potrójnym, historycznym zwycięstwem w Rajdzie Monte Carlo oraz triumfem Carlosa Sainza w Rajdzie Turcji, w czasie którego Xsara WRC zadebiutowała na nawierzchni szutrowej.

W kolejnych miesiącach padły następne doskonałe wyniki: hiszpańska załoga Sainz - Marti zajęła drugie miejsce w Rajdzie Argentyny, a Sébastien Loeb i Daniel Elena uzyskali trzecie miejsce w całkiem niedawno odbytym Rajdzie Cypru.

W połowie sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata Marka plasuje się jako druga w Mistrzostwach Świata Producentów. W Mistrzostwach Świata Kierowców Carlos Sainz jest na drugim miejscu i brakuje mu tylko jednego punktu do lidera. Sébastien Loeb i Colin McRae zajmują odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Zostało jeszcze siedem wyścigów, z których najbliższy odbędzie się w Niemczech, w Treves, tam, gdzie rok wcześniej Sébastien Loeb odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w klasie WRC.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.