mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bojowe nastroje przed Rajdem Rzeszowskim

Bojowe nastroje przed Rajdem Rzeszowskim

Już w piątek, 8 sierpnia, rozpocznie się IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - XI Rajd Rzeszowski. Start i meta rajdu usytuowane zostaną w centrum Rzeszowa, natomiast odcinki specjalne będą przebiegać po drogach Pogórza Karpackiego.

Mariusz Stec: Bardzo się cieszę, że pomimo moich problemów z nogą mogę wystartować w kolejnej edycji tego pięknego rajdu. Konkurencja jak zawsze jest duża, więc będzie to kolejny rajd na którym musimy dać z siebie wszystko. Po ostatnich niepowodzeniach musimy skupić się na zdobyciu cennych punktów, pojedziemy więc jak najszybciej. Nie będzie łatwo - na trasie jest wiele miejsc, które nie wybaczają błędów. Postaramy się trzymać „czarnego” – do zobaczenia na mecie!
Zbyszek Gruszka: Tegoroczna specyfikacja trasy Rajdu Rzeszowskiego nie wiele różni się od tej rozgrywanej rok temu. Jest bardzo trudna i wymagająca, my jednak jesteśmy na to przygotowani. Zapowiada się wspaniała pogoda – mam nadzieję, że i nam i wszystkim, którzy nam kibicują ten rajd dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Mariusz Pelikański: Rajd Rzeszowski, pomimo że startujemy w nim już po raz trzeci, stawia przed nami nie lada wyzwanie. Trudne, kręte techniczne trasy, bardzo często prowadzące wąskimi i spadzistymi partiami będą wymagały od nas najwyższego skupienia, od początku do samego końca rajdu. Priorytetem jak zwykle jest dotarcie do mety, przy czym postaramy się jechać najszybciej jak potrafimy, by zgromadzić kolejne, tak bardzo nam teraz potrzebne punkty.
Daniel Dymurski: To chyba najpiękniejszy rajd spośród wszystkich eliminacji pucharu Peugeota. Rzeszów przywitał nas jak co roku świetną organizacją, wspaniałą atmosferą i malowniczymi krajobrazami. Szkoda, że nie będzie mi dane ich podziwiać podczas rajdu – odcinki są tak wymagające, że raczej trudno będzie znaleźć chwilę, by podnieść głowę znad notatek. Cały nasz zespół jest w pełnej gotowości – jesteśmy zdeterminowani na zwycięstwo. Jesteśmy również przekonani, że ten start będzie świetnym przygotowaniem do naszego zagranicznego debiutu – rajdu Košice – gdzie wystartujemy już za tydzień.

Lista zgłoszeń XI Rajdu Rzeszowskiego obejmuje 55 załóg. O zwycięstwo w pucharowej stawce walczyć będzie 10 zawodników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A1 zostanie dokończona
Autostrada A1 zostanie dokończona
Ostatni brakujący odcinek autostrady A1 zostanie dokończony. Ruszył przetarg na jego wykonanie.