mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Projekt o nazwie „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Bolesławcu obejmuje zakup 13 fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych, które spełniają normy Euro 6. Przy okazji pojazdy muszą być w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadać miejsce do przewozu rowerów. Przewidziana liczba pasażerów wynosi min. 77 (plus wózek inwalidzki i kierowca), liczna miejsc siedzących min 20+1.

Głównym celem zakupu jest zwiększenie udziału niskoemisyjnego transportu zbiorowego na obszarze Bolesławca oraz poprawa jakości usług transportu publicznego wraz z ograniczeniem negatywnego wpływu transportu na środowisko. Cel ten może być osiągnięty poprzez odnowę taboru autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacji.

W poprzednich latach do taboru MZK dołączyło 7 ekologicznych pojazdów, które spełniają normy niskiej emisji zanieczyszczeń.
Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-26

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Jak wynika z nowej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ryzyko spowodowania wypadku przez nieubezpieczonego kierowcę jest wyższe, niż w przypadku ubezpieczonego kierowcy.