mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boxster na topie

Boxster na topie

"Maluch" Porsche został zwycięzcą TÜV Auto-Report 2005. Auto uzyskało współczynnik 2,6%, co oznacza, że znaleziono w nim najmniejszą liczbę istotnych usterek.

Boxster na topie

Inżynierowie z TÜV nazwali z tego powodu Porsche Boxstera "usterkowym minimalistą" i najlepszym samochodem w grupie samochodów 2-3 letnich. Na miejscu drugim i trzecim w tej kategorii znalazły się Mazda Demio (współczynnik usterek 2,8%) i Audi A4 (współczynnik usterek 3,2%). Porsche 911 zajęło w ubiegłym roku pierwsze miejsce w grupie samochodów ośmio- i dziewięcioletnich oraz dziesięcio- i jedenastoletnich.

Dane przedstawione w TÜV Auto-Report zebrane zostały podczas 7,65 milionów głównych przeglądów samochodów zarejestrowanych w Niemczech, przeprowadzonych przez inżynierów TÜV w 2004 roku. Wprawdzie 81 procent wszystkich pojazdów zbadanych w punktach kontroli TÜV przechodzi przegląd główny bez żadnych problemów, lecz 18,7 procent samochodów wykazuje poważne usterki, negatywnie wpływające na bezpieczeństwo.

"Wynik ten jest dla nas nagrodą za wszystkie działania, których celem było podniesienie jakości i dowodem na to, że były one skuteczne. Dążymy nie tylko do zapewnienia wysokiej jakości podczas produkcji, lecz staramy się już na etapie konstrukcji stworzyć samochód spełniający najwyższe wymagania jakościowe" - powiedział Wolfgang Dürheimer, Członek Zarządu ds. Badań i Rozwoju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.