mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bram Schot nowym prezesem Audi

Bram Schot nowym prezesem Audi

Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.

Bram Schot nowym prezesem Audi

Nowy prezes Audi, Bram Schot, obejmie stanowisko 1 stycznia 2019 roku. Schot sprawował tymczasowo funkcję prezesa od czerwca 2018 roku, po aresztowaniu dotychczasowego, wieloletniego prezesa Ruperta Stadlera, w związku z tzw. aferą spalinową.

- Wyznaczając nowego prezesa zarządu kładziemy podwaliny pod przyszłość Audi. Jako pełniący obowiązki prezesa Bram Schot w ostatnich miesiącach wykonał przekonywującą pracę. W swoim zespole dokonuje znaczących kulturowych zmian i skutecznie radzi sobie z obecnymi wyzwaniami. Mając silny mandat wykonawczy jeszcze bardziej przyspieszy transformację firmy i poprowadzi cztery pierścienie do kolejnych sukcesów – powiedział w oficjalnym komunikacie dr Herbert Diess, przewodniczący rady nadzorczej AUDI AG i prezes Grupy Volkswagen.

Bram Schot z dniem 1 stycznia 2019 r. zostaje prezesem zarządu AUDI AG, w skład którego oprócz Audi wchodzą również takie marki jak Ducati, Lamborghini i Italdesign Giugiaro. Czasowo sprawował będzie swe wcześniejsze funkcje członka zarządu ds. sprzedaży i marketingu, na które to stanowisko był mianowany we wrześniu 2017 r. 19 czerwca 2018 został dodatkowo pełniącym obowiązki prezesa zarządu AUDI AG.

Urodzony w Holandii Bram Schot poprzednio, od roku 2012, odpowiedzialny był za sprzedaż i marketing jako członek zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Do Grupy Volkswagen przeniósł się w roku 2011 z Mercedes-Benz Italia, gdzie był prezesem i dyrektorem generalnym. W Grupie Volkswagen na początku odpowiedzialny był za projekty strategiczne w obszarze sprzedaży.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Pierwsze Audi Q3 wyjechały z fabryki w Gyor

Pierwsze Audi Q3 wyjechały z fabryki w Gyor

Aktualności 2018-09-17

Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy

Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie...

Aktualności 2018-10-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.