mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brytyjska fabryka Nissana z nowym modelem

Brytyjska fabryka Nissana z nowym modelem

Koncern Nissan poinformował o planowanym na grudzień 2006 roku rozpoczęciu produkcji w brytyjskiej fabryce w Sunderland nowego modelu klasy crossover.

Brytyjska fabryka Nissana z nowym modelem

Nowy model, oznaczony na razie kodem P32L, oparty został na koncepcyjnym aucie Qashqai, które zaprezentowane zostało na ubiegłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Auto to, posiadające cechy minivana i hatchbacka, zostało zaprojektowane przez centrum Nissan Design Europe w Londynie, a stworzone przez Nissan Technical Centre Europe w Bedfordshire.

Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na początek 2007 r., a roczna wielkość produkcji we wstępnej fazie ma wynieść 130 tys. sztuk. Poszerzenie produkcji związane będzie z zatrudnieniem kolejnych 400 osób. Aby dostosować fabrykę do nowej produkcji Japończycy zainwestują ok. 223 mln funtów.

Tym bardziej, że P32L nie będzie jedynym nowym modelem Nissana produkowanym na Wyspach Brytyjskich. Już w styczniu przyszłego roku rozpocznie się produkcja, bazującego na modelu Tone, nowego auta, które po raz pierwszy przedstawiony został szerokiej publiczności na jesiennej wystawie w Paryżu.

Obecnie w brytyjskiej fabryce wytwarzane są modele Primera, Micra i Micra C+C. Wprowadzenie dodatkowych dwóch aut może potwierdzić informacje, iż produkcja Primery przeniesiona zostanie do fabryki Renault w Sandouville.  Wówczas Primera i Laguna mogłyby być wytwarzane na tej samej płycie podłogowej. Jednak  przedstawiciele europejskiego oddziału Nissana zaprzeczają w oficjalnych wypowiedziach tym pogłoskom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.