mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bush w Tundrze

Bush w Tundrze

Z okazji wczorajszego zaprzysiężenia prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha na drugą kadencję, japoński producent przygotował specjalną wersję sprzedawanego na tamtejszym rynku pick-upa Tundra.

Bush w Tundrze

"Wersja Prezydencka", bo tak brzmi jej oficjalna nazwa, jest jedynym w swoim rodzaju pojazdem. Nadwozie pokryte lakierem koloru "salsa red" skrywa luksusowe wnętrze, wyściełane skórą "brąz piasku" z akcentami koloru ostryg, na których w honorze dla prezydenta naniesiono emblemat "W".

Ciężarówka toczy się na 20-calowych, chromowanych kołach, a pomiędzy osiami nadwozie przyozdabiają panele z polerowanej stali nierdzewnej. Z tego materiału wykonano również końcówki układu wydechowego. Tak wykonane auto z pewnością będzie atrakcją na uroczystej gali wydanej przez stowarzyszenie Teksańczyków (rodzinny stan Busha) w Waszyngtonie (rezydencja prezydentów USA).
 
Takie działania nie są jedynymi, jakie japoński producent wdraża w USA. Toyota wspiera władze i różne organizacje w stanach Kentucky, Indiana i Texas - we wszystkich trzech ma zlokalizowane swoje zakłady produkcyjne. Wytwarza się w nich odpowiednio modele Camry / Avalon, Tundra / Sequoia / Sienna i Tundra od 2006 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.