C2-R2 MAX

Citroen zaprezentował nowy rajdowy kit o nazwie C2-R2 MAX. Przed wyruszeniem do rywalizacji na rajdowych trasach, Simon Jean-Joseph i Sebastien Ogier zaprezentowali nowy model na torze Val d’Or w Satory.

C2-R2 MAX
Nowy samochód, który zostanie homologowany przez FIA [Międzynarodową Federację Samochodową] 1 marca 2008 r., został skonstruowany w oparciu o nowe przepisy Grupy R FIA. Modyfikacje w stosunku do wersji C2-R2 dotyczą głównie silnika, rozbudowanego zawieszenia, mocniejszych hamulców, regulowanego zawieszenia tylnego oraz hydraulicznie wspomaganego układu kierowniczego.

„Zewnętrzny wygląd samochodu nie zmienia się”, wyjaśnia Alexis Avril, dyrektor techniczny. „Nieco szerszy jest jedynie przedni i tylny rozstaw kół. Zasadnicze zmiany znajdują się pod maską, w silniku o pojemności 1599 cm3 i mocy 190 KM”. W zeszłym roku samochód  C2-R2 potwierdził swoje osiągi w trakcie Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów FIA, jak również w wielu europejskich cyklach krajowych. Dzięki najnowszej ewolucji, kierowcy modelu C2-R2 MAX będą w stanie walczyć o zwycięstwo w klasie R2, a do tego rywalizować z samochodami wyższych klas.

Citroen zaangażował dwóch utalentowanych kierowców do prezentacji nowego modelu: Simona Jean-Josepha, Mistrza Europy 2007 na Citroenie C2 Super 1600 oraz Sebastiena Ogiera, zawodnika reprezentacji Equipe de France FFSA (wspieranej przez francuską federację sportu samochodowego), kierowca wybrany „nadzieją roku” magazynu „Echappement”. Obaj będą reprezentować francuską markę w trakcie sezonu rajdowego 2008 r.

Olivier Quesnel, dyrektor Citroen Sport powiedział: „Simon dysponuje dużym doświadczeniem rajdowym i będzie w tym roku fantastycznym ambasadorem marki oraz C2-R2 MAX w Europie. Natomiast Sebastien Ogier zdobył szansę zadebiutowania Citroenem C2 Super 1600  w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów FIA w „Equipe de France FFSA”, co było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom Citroën Sport oraz francuskiej federacji. Jego program obejmujący sześć rajdów rozpocznie się w Meksyku pod koniec tego miesiąca”.

Citroën będzie tym samym ponownie obecny w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów FIA. Jednocześnie powtórzony zostanie program sponsorski „C2 Junior Experience”. W testach C2-R2 Max na torze Val d’Or w Satory uczestniczyli dwaj polscy kierowcy, startujący C2-R2 w ramach programu sponsorskiego C2-R2 Teams’ Challenge – Radosław Typa i Marcin Pasecki.
Tematy w artykule: C2 C2 C2-r2

Podobne wiadomości:

Plan wykonany w 100%

Plan wykonany w 100%

Aktualności 2011-08-10

Rally Tribec: Piękna walka polskich załóg

Rally Tribec: Piękna walka polskich załóg

Aktualności 2011-05-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł
Dacia oferuje instalację LPG za 1000 zł
Modele Dacii z silnikiem TCe 100 dostępne są z fabrycznie montowaną instalacją LPG, która wymaga niedużej dopłaty.