1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie

CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie

Po raz kolejny przesuwa się data wdrożenia systemu CEPiK 2.0. Nowy rejestr pojazdów i kierowców miał być uruchomiony 1 stycznia 2017, ale pojawi się nie prędzej jak w połowie 2018 roku.

CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów po raz kolejny zaktualizowano datę wdrożenia systemu CEPiK 2.0. Pierwsze dwa terminy mówiły o styczniu 2016 roku i 2017 roku. Najbardziej aktualna wersja to 4 czerwca 2018 roku.

Nowy CEPiK jest sporym przedsięwzięciem i wymaga ogromnych nakładów pracy. Wdrożenie tego systemu pochłonęło już ponad 150 mln zł z budżetu państwa. System pozwoli usprawnić obsługę kierowców przez takie organy jak policja, sądy, szkoły jazdy, stacje kontroli pojazdów, ośrodki egzaminowania, a także starostwa. Dzięki temu będzie możliwe sprawdzanie jakości kształcenia w szkołach jazdy, szybkiego weryfikowania uprawnień kierowców, a także skutecznego powiadamiania kierowców i właścicieli samochodów o ważnych terminach związanych z upływem ważności dokumentów.

Wraz z nadejściem nowego systemu czeka nas również zmiana przepisów na dużo bardziej rygorystyczne. Ustawodawcy przewidzieli więcej obostrzeń w stosunku do młodych kierowców, którzy będą musieli przechodzić okres próbny związany z ograniczeniami prędkości, a także koniecznością zaliczenia dodatkowych kursów doszkalających.
Tematy w artykule: prawo jazdy CEPiK

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?

Finanse i prawo 2017-06-29

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak oszczędnie jeździć hybrydą?
Jak oszczędnie jeździć hybrydą?
Hybrydy są przyjazne dla środowiska i dla portfela – warto wiedzieć, jak wykorzystać ich pełny potencjał i jeździć nimi jeszcze oszczędniej.