mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > C-Max seryjnie na gaz

C-Max seryjnie na gaz

Od przyszłego roku Ford zamierza wprowadzić do sprzedaży wersję Focusa C-Maxa napędzanego gazem ziemnym wytwarzanego przez spółkę-córkę Forda CNG-Technik.

C-Max seryjnie na gaz

Ford już od 1994 roku oferuje na rynku swoje modele z seryjnie montowanym napędem na gaz ziemny. Produkcją tych modeli zajmuje się spółka-córka Forda CNG-Technik powstała w listopadzie 2000 roku i ma swoją fabrykę w Mainz. Obecnie wytwarzane tam są z napędem gazowym modele Focus CNG oraz Transit CNG. Przypuszczalnie od początku przyszłego roku dołączy do nich Focus C-Max, dostępny na rynku od końca 2003 roku.

Jest to kolejny krok Forda w kierunku uczynienie swojej oferty bardziej ekologicznej. W porównaniu do standardowych silników benzynowych i diesla emisja dwutlenku węgla jest niższa o 25%, a emisja innych zanieczyszczeń nawet o 80 proc. Dodatkowo auta z zamontowaną instalacją gazową są bardziej ciche i, co chyba najważniejsze, nie obciążają tak bardzo kieszeni kierowcy. W zależności od stylu jazdy, cen paliw i gazu oszczędność z tytułu jazdy autem napędzanym gazem wynosi od 30 do nawet 50 procent.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.