mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cabrio - kolejny Colt

Cabrio - kolejny Colt

Kilka tygodni przed wejściem na rynek sportowych modeli Colta 3-drzwiowego CZ3 i Colta Turbo CZT firmy Mitsubishi Motors Europe i Pininfarina podpisały umowę dotyczącą produkcji nowego modelu Colta w wersji kabriolet.

Cabrio - kolejny Colt

Umowa podpisana wczoraj przez pana Tima Tozera - Prezesa Mitsubishi Motors Europe i pana Andrea Pininfarina – Prezesa Pininfariny w siedzibie Mitsubishi Design Europe w Trebur (Niemcy) dotyczy opracowania projektu i konstrukcji oraz produkcji kabrioletu Mitsubishi Colt w fabryce Pininfarina w Turynie, która ma rozpocząć się na początku 2006 roku.

Ten model opracowany specjalnie na rynek europejski jest następcą gorąco przyjętego prototypu CZ2 Cabriolet, zaprojektowanego przez Mitsubishi Design Europe, który miał premierę podczas Wystawy Geneva Motor Show 2003.

Nowy Colt będzie wyposażony w składany sztywny dach - badania marketingowe wykazały, że klienci zdecydowanie preferują takie rozwiązanie od zaprezentowanego w prototypie tradycyjnego "miękkiego" dachu.

Prestiżowa wytwórnia Pininfarina – wierny partner biznesowy Mitsubishi Motors od 1997 roku – wykorzysta swoje długoletnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji systemów składanych dachów.

NedCar - fabryka Mitsubishi Motors w Born w Holandii będzie zaopatrywać Pininfarinę w podzespoły do produkcji nowego auta udzielając także wsparcia w zakresie produkcyjnych ekspertyz inżynierskich podczas prac konstruktorskich nad nowym modelem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.