mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Zarząd luksusowej marki z szeregów koncernu General Motors chce autonomii. W ciągu najbliższych dwóch lat Cadillac może stać się osobną firmą, niezależną od giganta z Detroit.

Cadillac oddzieli się od General Motors
General Motors to obecnie trzeci największy koncern samochodowy na świecie. Po półroczu wyprzedza go tylko Volkswagen oraz Toyota. Jednak to wielkie przedsiębiorstwo przez ostatnie lata przechodziło przez spory kryzys i straciło w międzyczasie kilka znaczących dla amerykańskiej motoryzacji firm. Daewoo, Hummer, Oldsmobile, Pontiac i Saturn - te marki zostały już przez GM zlikwidowane. Możliwe, że redukcja oferty pójdzie dalej i także Cadillac wypadnie z koncernu, ale tylko po to, by zostać autonomicznym przedsiębiorstwem.

Słynny producent luksusowych wozów ma oddzielić się od giganta z Detroit już w 2017 roku. Cadillac będzie współpracował z dotychczasową firmą-matką, ale marketing i finanse będą prowadzone zupełnie oddzielnie. Nawet siedziba firmy ma zostać zmieniona. Po ponad 110 latach nastąpią przenosiny z Detroit na nowojorski Manhattan. Plany rozwinięcia marki zakładają także wprowadzenie nowych modeli: obok klasycznych limuzyn będą to nowe SUVy, auto elektryczne i samochody o napędzie hybrydowym typu plug-in. Do 2020 roku Cadillac zamierza podwoić sprzedaż aut, osiągając pułap 500 000 sztuk rocznie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac General Motors GM

Podobne wiadomości:

Koniec BMW M z manualem?

auto motor i sport 2015-07-07

Szef działu BMW M Frank van Meel stwierdził, że skrzynie manualne muszą zostać wyparte przez postęp technologiczny. Na ich miejsce wejdą nowoczesne skrzynie automatyczne. Czy to nie odbierze "radości z jazdy", jak to mawia BMW?

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Cennik Toyoty Corolli i wyprzedaż Aurisa
Do sprzedaży wchodzi nowa Toyota Corolla. Z tej okazji poznaliśmy ceny modelu. W ofercie pojawiły się też Auris Classic i Corolla Classic.