Cayman w wersji GT

Czy wyobrażacie sobie super sportowe auto, które poddane zostało dodatkowym modyfikacjom, by sprostać najbardziej wybrednym gustom? Taki właśnie jest Porsche Cayman S przerobiony przez firmę TechArt GTsport.

Cayman w wersji GT

Dane techniczne i osiągi standardowego Caymana są już imponujące. 3,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 295 KM i maksymalnym momencie obrotowym 340 Nm osiąganym w zakresie od 3.400 do 6.000 obr/min pozwala uzyskać prędkość 275 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje tylko 5,4 sekundy.

Jak się jednak okazuje, są tacy kierowcy, dla których nie są to wystarczające wartości. I specjalnie z myślą o nich niemiecka firma tuningowa przeprojektowała nieznacznie model Cayman S.

Zobacz galerię modelu Porsche Cayman

Przede wszystkim zajęto się silnikiem. Zwiększono pojemność do 3,8 litra, a przy tym moc do 385 koni mechanicznych. Głównie dzięki tym zabiegom przyspieszenie do 100 km/h zajmuje teraz tylko 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna 285 km/h. Aby większa i mocniejsza jednostka działała bez zarzutu, zmodyfikowano również układ dolotowy oraz wydechowy. Niestety lepsze osiągi zostaną okupione większym zużyciem paliwa, które w cyklu mieszanym wynosić ma 14,3 l/100 km (Cayman - 10,3l/100 km). Również cena za wersję GT będzie odpowiednia - 115 tys. euro, czyli nieco ponad 460 tys. zł. Za zwykłego Caymana na rynku polskim zapłacimy jedynie nieco ponad 284 tys. zł.

Oczywiście zmianom w układzie napędowym towarzyszyły także lekkie "poprawki" w wyglądzie auta. Pojawiono aerodynamikę poprzez zamontowanie dodatkowych spojlerów, dyfuzora, utwardzono jeszcze bardziej zawieszenie oraz przeprojektowano wnętrze kabiny.

Zobacz więcej o modelu Porsche Cayman


Podobne wiadomości:

Porsche Macan - premiera

Porsche Macan - premiera

Aktualności 2021-08-03

Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów

Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów

2021-07-09

Komentuj:

~maniack cars 2007-07-25

myśle że lepiej byłoby od razu stwarzać ztuningowane porszaki zaraz po stworzeniu oryginalnego porsche ale ogólnie jest spox

~M@niac_car 2006-10-28

Myślę że cayman to super auto które dorównuje wszystkim super samochodą. Jeśli ktoś chce go TUNINGOWAĆ to bardzo dobrze można dzięki temu stworzyć jeszcze lepszy samochód.

~Porschelukas 2006-07-26

Ogolnie to nie lubie porsche po tuningu. Ten jak wszystkie delikatnie rasowane samochody ma za duży spojler. Porsche są po prostu lepsze prosto z fabryki. Wolal bym zwykłego Caymana S

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla jest zamawiana w Polsce co 11 minut
Toyota Corolla jest zamawiana w Polsce co 11 minut
Wrzesień był rekordowym miesiącem dla Toyoty Corolli, która nie tylko umocniła się na pozycji lidera polskiego rynku w statystykach rejestracji, ale zebrała najwięcej zamówień w ciągu miesiąca.