1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Centrum Techniczne Nardo już 10 lat z Porsche

Centrum Techniczne Nardo już 10 lat z Porsche

Centrum Techniczne Nardo, należący do Porsche i zarządzany przez Porsche Engineering poligon testowy na południu Włoch, obchodzi 10. rocznicę przejęcia przez niemieckiego producenta samochodów sportowych.

Centrum Techniczne Nardo już 10 lat z Porsche
W tym czasie NTC, obejmujące ponad 700 hektarów gruntu z ponad 20 torami testowymi w regionie Apulii, zmieniło się z ośrodka doświadczalnego z unikalnymi torami i obiektami w zintegrowane centrum zaawansowanych testów, walidacji oraz rozwoju inteligentnych, skomunikowanych samochodów.

Od 2012 r. cały poligon przeszedł znaczne zmiany: w modernizację i rozbudowę infrastruktury, która obejmuje tory, warsztaty oraz systemy bezpieczeństwa, zainwestowano 80 mln euro. Słynny pierścień o długości 12,6 km i średnicy 4 km został całkowicie odnowiony w 2019 r.; zakres prac obejmował zastosowanie kabli światłowodowych do szybkiej transmisji danych, a także zróżnicowanych możliwości sygnalizacji drogowej na potrzeby walidacji zautomatyzowanej jazdy. Na terenie całego obiektu zlokalizowano stacje ładowania o wysokiej mocy, zapewniając dodatkowe zasoby pod kątem przyszłych aut elektrycznych. Powstały też dodatkowe tory oraz infrastruktura do testowania skomunikowanych i zautomatyzowanych funkcji nowej generacji pojazdów, z prywatną siecią 5G, która już wkrótce umożliwi wdrażanie nowych usług i jeszcze szybszą transmisję danych.

„Dzięki wsparciu Porsche i Porsche Engineering w ciągu ostatniej dekady Centrum Techniczne Nardò skutecznie akcentowało swoją rolę w przemyśle motoryzacyjnym” – powiedział Antonio Gratis, dyrektor zarządzający NTC. „Jednocześnie mogliśmy przyczynić się do rozwoju całego lokalnego ekosystemu Apulii. Czujemy się głęboko związani z tym prestiżowym regionem, z jego ludźmi i potencjałem – i staramy się dalej podążać tą pomyślną drogą”.

Rozwój NTC napędza wykwalifikowana siła robocza i poszerzanie wiedzy na temat pojazdów: w ciągu 10 lat zarządzania przez Porsche Engineering liczba stałych pracowników obiektu wzrosła o ponad 50% (ze 105 w 2012 r. do ponad 160 w 2022 r.). Inżynierowie są w pełni zintegrowani z globalną siecią innowacji i rozwoju Porsche Engineering, co umożliwia harmonijne łączenie kwestii rozwoju, wirtualnych symulacji oraz rzeczywistego testowania. „Każdego dnia wszyscy jesteśmy mocno zaangażowani w poprawę jakości naszych usług, a tym samym przyczyniamy się do ewolucji technologicznej, którą przechodzi przemysł motoryzacyjny” – dodał Gratis.

NTC charakteryzuje nie tylko innowacyjność i zaawansowanie techniczne, ale także silny związek z lokalnym terytorium: na terenie ośrodka przeprowadzono prace związane z ochroną krajobrazu, a także wzmocniono system przeciwpożarowy wewnątrz centrum, tak aby zabezpieczyć również okoliczne obszary, z ich typową, wartą ochrony śródziemnomorską roślinnością. Ponadto w ostatnich latach zintensyfikowano wspólne inicjatywy z lokalną społecznością. Ponieważ ośrodek jest świadomy swojej społecznej odpowiedzialności i nieustannie poszukuje młodych talentów, nawiązano owocną współpracę z wieloma szkołami i uczelniami w regionie – na przykład poprzez oferowanie studentom staży oraz wsparcia merytorycznego. W ramach międzynarodowej inicjatywy Porsche „Turbo for Talents” NTC sponsoruje młodzieżowe drużyny lokalnego klubu piłkarskiego AC Nardò – z myślą o wzmocnieniu osobistych umiejętności i wartości młodzieży, takich jak pewność siebie, uczciwość czy duch zespołu. Jednocześnie pracownicy angażują się w regionalne projekty społeczne, m.in. w usuwanie plastikowych odpadów z lokalnej plaży.

Informacje na temat Centrum Technicznego Nardò

Centrum Techniczne Nardò w Apulii – od 2012 r. zarządzane przez Porsche Engineering Group GmbH – opracowuje i testuje skomunikowane ze światem, inteligentne pojazdy przyszłości. Założone w 1975 r., obecnie prowadzi ponad 20 torów oraz obiektów testowych na terenie ponad 700 hektarów i zatrudnia ponad 160 osób. Centrum Techniczne Nardò oferuje najnowocześniejsze usługi inżynieryjne z zakresu testowania samochodów ponad 90 producentom samochodów na całym świecie. Zlokalizowany na terenie ośrodka w Salento pierścień wysokich prędkości o długości 12,6 km jest unikalny na światową skalę – pozwala na testowanie samochodów w ekstremalnych warunkach. W całej swojej historii Centrum Techniczne Nardò było gospodarzem kluczowych testów; ustanowiono tu między innymi szereg międzynarodowych rekordów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche

Podobne wiadomości:

Porsche oferuje historyczne odcienie lakieru dla wszystkich modeli

Porsche oferuje historyczne odcienie lakieru...

Aktualności 2021-12-07

Samochód sportowy na nadgarstku - wyjątkowy zegarek Porsche

Samochód sportowy na nadgarstku - wyjątkowy...

Aktualności 2022-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!