mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Centrum serwisowe autobusów

Centrum serwisowe autobusów

Firma EvoBus, należąca do koncernu DaimlerChrysler, otwiera pierwsze w Polsce Centrum Serwisowe autobusów.

Centrum serwisowe autobusów

Wczoraj w Wolicy koło Warszawy odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Serwisowego EvoBus, specjalizującego się w obsłudze autobusów marek Mercedes-Benz i Setra. W budowę centrum firma EvoBus, należąca w całości do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego DaimlerChrysler, zainwestowała 4,3 mln euro.

„Polska była i jest dla nas ważnym rynkiem. Najlepszym dowodem na to jest otwierane dziś Centrum Serwisowe EvoBus. Jego budowa była dla nas wielkim wyzwaniem i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jest to obiekt, który swą jakością przewyższa niejedno Centrum Serwisowe EvoBus w Europie. Cieszę, że pierwsze w Polsce Centrum Serwisowe EvoBus powstało właśnie tu w Wolicy, w samym sercu Polski. Korzystając z okazji chciałbym wyrazić podziękowanie władzom gminy za bardzo przyjazne i pozytywne nastawienie do naszej inwestycji. – powiedział Günter Klemt, Prezes Zarządu EvoBus Polska podczas uroczystości otwarcia Centrum Serwisowego.

Podwarszawskie Centrum Serwisowe EvoBus wyposażone zostało w pięć stanowisk do obsługi serwisowej autobusów, stanowisko do napraw blacharskich, specjalistyczną ścieżkę diagnostyczną do przeprowadzania badań technicznych, myjnię autobusową oraz magazyn części zamiennych, w którym już w początkowej fazie działania składowanych jest ok. 5 tys. różnych części. Znajdujący się wokół Centrum parking pozwala na ekspozycję
35 autobusów, zarówno z najnowszej oferty marek Mercedes-Benz i Setra, jak i autobusów używanych. W budynku Centrum mieszczą się także pomieszczenia biurowe i administracyjne spółki. Dodatkowym atutem jest znakomite położenie centrum – tuż przy trasie Warszawa – Katowice.

Otwarcie centrum serwisowego w niewielkiej odległości od Warszawy pozwoli licznym firmom eksploatujących autobusy Mercedes-Benz oraz Setra, zarówno z regionu Mazowsza, jak i z innych części kraju, na wykonywanie w dogodnym miejscu przeglądów okresowych i wszelkich napraw pojazdów, modernizacji, zakupu części zamiennych itp. EvoBus jest więc partnerem właścicieli autobusów na wszystkich etapach kontaktu z Klientem: od szeroko pojętego doradztwa przy zakupie nowego bądź odkupie używanego autobusu, poprzez przygotowanie odpowiednich stanowisk warsztatowych, zastosowanie nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, aż po stałe zaopatrzenie w części zamienne.

Centrum Serwisowe EvoBus zostało zaprojektowane przez polskie biuro architektoniczne MTS Architekci s.c. Generalnym wykonawcą była firma Züblin Polska. Centrum wybudowane zostało na działce o powierzchni 18.751 m2. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 2.496 m2, docelowa zaś 3.852 m2. Budowa Centrum Serwisowego trwała 7 miesięcy.

EvoBus Polska istnieje od 1999 roku. Jest jedną z 17 spółek-córek rodziny EvoBus GmbH w Europie. W Polsce posiada obecnie 12 autoryzowanych stacji serwisowych, wywodzących się w większości z sieci serwisowej Mercedes-Benz. Centrum Serwisowe w Wolicy jest 34 tego typu obiektem wybudowanym przez EvoBus w Europie. W ubiegłym roku spółka EvoBus Polska osiągnęła 40% udział w rynku w segmencie autobusów turystycznych. Marki Mercedes-Benz i Setra mają 4,6% udziału w rynku nowych autobusów. Firma EvoBus Polska otrzymała w tym roku honorowy dyplom z rąk Generalnego Inspektora Transportu Drogowego za wsparcie akcji „Bezpieczny autokar”.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Najpopularniejsze auta hybrydowe 2018 roku
Najpopularniejsze auta hybrydowe 2018 roku
Popularność samochodów z napędem hybrydowym stale rośnie. Jaki był 2018 rok dla hybryd w Polsce?