mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Centrum szkoleniowe Audi

Centrum szkoleniowe Audi

Centrum szkoleniowe Audi Service Training Center (STC) Ingolstadt otworzyło oficjalnie 17 czerwca swoje podwoje dla gości ze świata polityki i gospodarki.

Podczas uroczystości otwarcia dyrektor Industrie-Forderungsgesellschaft, dr Werner Richler, przekazał klucze kierownikowi działu Obsługi Klienta i Oryginalnych Części AUDI AG, Dietmarowi Hildebrandtowi. Następnie goście oraz ponad 20.000 pracowników serwisu Audi z całego świata mogło zapoznać się z najnowocześniejszymi osiągnięciami techniki w dziedzinie serwisu.

W styczniu, po trwającej 9 miesięcy budowie Audi STC, rozpoczęło swoją działalność. "STC wytycza nowe standardy w dziedzinie podnoszenie kwalifikacji naszych partnerów. Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek nowego Audi A6 rozpoczęliśmy przygotowanie naszych pracowników do serwisowania tego modelu" – powiedział Hildebrandt.

Wraz z wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań technicznych wzrosły wymagania stawiane obsłudze serwisowej. Dlatego też stałe dokształcanie pracowników należy do najważniejszych zadań realizowanych w Audi Service. Wiedza jest tu przekazywana na 3.200 m2 powierzchni.

STC jest przeznaczone przede wszystkim dla szkoleniowców technicznych importerów Audi z całego świata. Podczas szkoleń 296 trenerom z działu techniki i elektroniki oraz 94 trenerom z działu nadwozi przekazywana jest na bieżąco wymagana wiedza techniczna, którą oni z kolei przekazują dalej na swoich rynkach. Zajęcia odbywają się w pięciu pomieszczeniach i prowadzone są bezpośrednio przy samochodach. Na szczególną uwagę zasługuje pomieszczenie do szkoleń z dziedziny stali i aluminium, jakiego nie posiada żaden inny niemiecki producent samochodów.

STC w Ingolstadt jest trzecim tego rodzaju centrum szkoleniowym w Niemczech. Pierwsze było Centrum w Neckarsulm, otwarte w październiku 2002 roku, drugie centrum w Lipsku, działające od kwietnia ubiegłego roku.

„AUDI AG będzie nadal inwestowała w podnoszenie kwalifikacji pracowników serwisowych” – powiedział Hildebrandt. Planowane jest powstanie kolejnych ośrodków szkoleniowych w Kolonii, Norderstedt i Dieburgu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.