1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Ceny paliw w dół, najbardziej LPG

Ceny paliw w dół, najbardziej LPG

Ciąg dalszy dobrych informacji dla kierowców. W tym tygodniu po raz kolejny na stacjach paliwowych można zauważyć obniżki cen. Na lidera w tym spadku cen tym razem jednak wybiło się autogaz.

Ceny paliw w dół, najbardziej LPG
Średnia cena litra benzyny bezołowiowej 95 w tym tygodniu kształtuje się na poziomie 4,3l zł, co oznacza, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem ceny tego paliwa spadły o 7 gr/l. O jeden grosz więcej potaniał za to olej napędowy, dzięki czemu zrównał się ceną z "95".

Średnia cena na stacjach paliwowych benzyny 98 obecnie wynosi 4,64 zł/l i jest to o osiem groszy niższa niż tydzień temu, kiedy to litr tego paliwa kosztował przeciętnie 4,72 zł. Warto zauważyć, że  ostatni raz cena "98" znajdowała się na podobnym poziomie w marcu 2010 r.

Rekordowy spadek średniej ceny detalicznej odnotował jednak autogaz. Obecnie litr LPG kosztuje przeciętnie 2,19 zł czyli dziesięć groszy mniej niż przed tygodniem, kiedy to cena znajdowała się na poziomie 2,29 zł/l. Dziesięciogroszowy spadek średniej ceny tego paliwa nie został jeszcze odnotowany w cotygodniowym badaniu cen na stacjach paliw prowadzonym przez e-petrol.pl od 2006 roku. Natomiast, jeśli chodzi o średnią cenę detaliczną LPG w wysokości 2,19 zł/l, to ostatni raz z kosztem litra autogazu na podobnym poziomie mieliśmy do czynienia w styczniu 2010 roku.

W tym tygodniu najtańszym województwem dla tankujących "95" jest pomorskie, średnia cena tej benzyny znajduje się tam na poziomie 4,26 zł/l. W przypadku benzyny 98 najtaniej można zatankować w Wielkopolsce, średnio za 4,51 zł/l. Najniższa przeciętna cena litra diesla odnotowana została w województwach: pomorskim i śląskim, wynosi ona 4,30 zł. Również na Śląsku jest najtańszy autogaz, zatankujemy go średnio za 2,14 zł/l.

Najdrożej za "98" zapłacimy w województwie opolskim i zachodniopomorskim. Średnia cena tego paliwa wynosi tam 4,75 zł/l. Opolszczyzna jest najdroższa również dla tankujących benzynę 95-oktanową i olej napędowy. Przeciętnie litr tych paliw kosztuje tam 4,49 zł. Najwyższą średnią cenę autogazu posiada województwo mazowieckie - wynosi ona 2,31 zł/l.

Podobne wiadomości:

Dacia Duster z fabryczną instalacja LPG

Dacia Duster z fabryczną instalacja LPG

Aktualności 2020-01-31

Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca markę

Znów zatankujemy na CPN - Orlen przywraca...

Aktualności 2018-12-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Ioniq 5 - premiera
Hyundai Ioniq 5 - premiera
Podczas wirtualnej światowej premiery, Hyundai zaprezentował model Ioniq 5, średniej wielkości elektrycznego SUV-a.