mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet na szczycie?

Chevrolet na szczycie?

Marka Chevrolet należąca do koncernu General Motors najprawdopodobniej w przyszłym roku prześcignie Forda pod względem ilości sprzedanych aut na terenie Stanów Zjednoczonych, pierwszy raz od 17 lat.

W tym roku na terenie USA nabywców znalazło 2,6 miliona samochodów osobowych i pickupów spod marki Chevrolet. Według planów przyszłoroczna sprzedaż będzie jeszcze większa i pozwoli marce Chevrolet znaleźć się na pierwszym miejscu na północnoamerykańskim rynku. W 2005 roku liczba sprzedanych samochodów powinna przekroczyć 3 miliony sztuk. Udział w rynku powiększy się z obecnych 16 do 18 procent. Wzrost ten będzie możliwy dzięki wprowadzeniu do sprzedaży 10 nowych aut w przeciągu dwóch lat (m.in. sportowa Corvette, małe auto Cobalt, minivan Uplander oraz kompaktowy SUV Equinox) oraz prowadzonemu przez spółkę systemowi upustów (nawet do 4.000 USD na jedno auto).

Udział w rynku marki Ford systematycznie malał od ośmiu lat. W 2001 roku liczba sprzedanych aut Forda była o 625.000 większa niż Chevroleta, w ubiegłym roku tylko o 350.000, zaś w pierwszych 11 miesiącach tego roku już tylko o 250.000. Przy czym np. w miesiącu lipcu Chevrolet pobił już swojego krajowego rywala. Spadek sprzedaży Forda, jak tłumaczą przedstawiciele spółki, był spowodowany koniecznością przystosowania zakładów do produkcji nowych modeli (SUV Freestyle, sportowy Mustang czy Ford Five Hundred) i nie powinien trwać dłużej niż kilka miesięcy. Może się jednak okazać, iż marka Ford nie tylko pożegna się z pierwszym miejscem, a od razu spadnie na trzecie, gdyż tuż za plecami czai się już Toyota.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.