mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet w Kazachstanie

Chevrolet w Kazachstanie

Samochody marki Chevrolet będą montowane przez partnera koncernu, firmę Azia Avto, a następnie sprzedawane w Kazachstanie. Trzy modele (Captiva, Epica, Lacetti) zostały właśnie zaprezentowane w stolicy tego kraju, Astanie.

Chevrolet w Kazachstanie

Sportowo-rekreacyjny model Captiva, Epica sedan oraz kompaktowy Lacetti będą montowane z zestawów dostarczanych z południowokoreańskich zakładów produkcyjnych należących do General Motors. Montaż 1.500 samochodów w bieżącym roku i ponad 3.000 w przyszłym ma zapewnić Chevroletowi mocną pozycję na rynku, który charakteryzuje się dość dużym potencjałem wzrostu.

W Kazachstanie, który jest zamieszkiwany przez 18 milionów mieszkańców, sprzedano w zeszłym roku ponad 60 tysięcy samochodów. Biorąc pod uwagę stały wzrost gospodarczy General Motors oczekuje, że liczba ta wzrośnie w przeciągu najbliższych pięciu do 250 tysięcy sztuk. Samochody, które GM zamierza produkować w Ust-Kamenogorsku będą sprzedawane wyłącznie w Kazachstanie.

„Przed Kazachstanem rysuje się pełna sukcesów przyszłość i jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że mamy tam wiarygodnego i doświadczonego partnera”, powiedział Chris J. Lacey, Dyrektor GM Central and Eastern Europe. „Na rynku kazachskim istnieją ogromne możliwości poszerzania działalności i gamy modelowej General Motors, a współpraca ze stale rozrastającą się siecią dealerską umożliwia nam dotarcie do jeszcze większej liczby klientów”.

Czytaj także:

Krasnale Chevroleta  (2007-03-30)

Beat, Groove, Trax  (2007-04-05)

Nowości z FSO  (2007-02-23)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 V10 Decennium
Audi R8 V10 Decennium
Audi prezentuje model R8 V10 Decennium. Limitowana edycja świętuje 10-lecie silnika V10.