mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet w Polsce

Chevrolet w Polsce

W maju na polskim rynku zadebiutuje nowa gama modelowa samochodów marki Chevrolet. Auta te dostępne będą w sieci dealerskiej oferującej auta marki Opel.

Chevrolet w Polsce

W ofercie znajdzie się najnowszy, pięciodrzwiowy model Chevroleta – Lacetti hachback (segment C) – i będzie oferowany wraz z już dostępnymi, na niektórych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, modelami: Aveo hatchback i sedan (segment B), Lacetti sedan (segment C), Evanda (segment D) i Rezzo (kompaktowy van). Jeszcze jesienią tego roku dołączy do nich Lacetti kombi. Samochody te zostały zaprojektowane przez spółkę GM Daewoo Auto & Technology Co. i są produkowane w należących do niej zakładach w Korei Południowej. GM Daewoo jest nową firmą, powstałą w październiku 2002 roku, której akcjonariuszami są: General Motors (44,6%), Suzuki (14,9%), Shanghai Automotive (10,6%) oraz wierzyciele Daewoo Motor Co. (29,9%).

„Polska jest rynkiem o bardzo dużym potencjale dla naszych produktów”, powiedział Erhard L. (Hardy) Spranger, dyrektor generalny GM Daewoo Europe. „Nasza gama modelowa Chevroleta skierowana jest do klientów, dla których podjęcie decyzji o zakupie samochodu oparte jest na przesłankach pragmatycznych, takich jak: rozsądna cena, niezawodność i odpowiedni serwis.”
   
Chevrolet, to ogólnoświatowa marka General Motors, którą cechuje przede wszystkim korzystny stosunek jakości do ceny, ciekawa i nowoczesna stylistyka połączona z niezawodną i sprawdzoną technologią oraz bogatym wyposażeniem standardowym. W Polsce ich wysoka jakość została potwierdzona 3-letnią gwarancją mechaniczną oraz 3-letnim Assistance. Chevrolety w Polsce będą sprzedawane w nowo tworzonej sieci sprzedaży, opartej przede wszystkim o dotychczasowych dealerów Opla. W początkowej fazie składała się ona będzie, z co najmniej 25 punktów dealerskich i będzie rozszerzana wraz z rozwojem marki na polskim rynku. Oczekuje się, że sprzedaż Chevroleta w początkowym okresie będzie stanowiła około 2-3% miesięcznego udziału rynku samochodowego w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.