mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolety Aveo wyjadą z FSO

Chevrolety Aveo wyjadą z FSO

Od jesieni 2007 roku Aveo, mały czterodrzwiowy sedan Chevroleta produkowany będzie w zakładzie FSO w Warszawie. Całkowicie nowe wersje – trzy- i pięciodrzwiowy hatchback – będą również powstawać w tym zakładzie od połowy 2008 roku. Chevrolety produkowane w Polsce trafią na rynek europejski.

Chevrolety Aveo wyjadą z FSO

Obecne Aveo (na niektórych rynkach występujące pod nazwą Kalos) to najlepiej sprzedający się model Chevroleta w Europie. Poziom sprzedaży sięgnął w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku 78 500 samochodów. Produkcja samochodu w Europie pozwoli Chevroletowi zaspokoić niezmiennie wysoki popyt i skrócić czas dostawy (obecnie z Azji), przy jednoczesnym obniżeniu kosztów logistyki oraz ryzyka kursowego. Ta zmiana ułatwi również dystrybucję samochodów produkowanych w zakładach GM w Korei na rynkach azjatyckich oraz na rynku w USA, gdzie Aveo jest numerem jeden w swoim segmencie samochodów.

Wayne Brannon, Dyrektor Chevrolet Europe, stwierdził: „Aby zaspokoić popyt w Europie, potrzebujemy więcej samochodów. Produkcja w miejscu sprzedaży wydaje się najbardziej sensowna”. Sprzedaż Chevroleta w Europie wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich trzech lat – od 190 000 samochodów w 2004 roku do oczekiwanych ponad 300 000 w roku 2006.

Warszawski zakład, w którym powstawać będzie Aveo, jest własnością i jest zarządzany przez długoletniego partnera General Motors, ukraińską firmę UkrAvto. Przedsiębiorstwo to zajmuje się obecnie produkcją i dystrybucją samochodów Chevroleta na Ukrainie, gdzie marka ta ma ponad 8-procentowy udział w rynku.

Jak mówi Eric Stevens, Wiceprezes GM Europe ds. Produkcji: „Historia produkowania przez General Motors doskonałych samochodów w Polsce napełnia nas pewnością niezbędną do wykonania tego kolejnego ważnego kroku. Nasze doświadczenia zdobywane od 1998 roku w zakładzie w Gliwicach są bardzo pozytywne. Jesteśmy przekonani, że z warszawskiego zakładu wyjadą samochody o takich samych światowych standardach i jakości”. W zakładzie GM w Gliwicach powstają takie modele, jak Opel Zafira, Astra Classic ll i Agila.

Chevrolet ma długą tradycję produkowania samochodów w Polsce. Pierwsze modele powstały w zakładzie na ul. Wolskiej w Warszawie już w 1928 roku, zaś drugi zakład na przedmieściach Woli rozpoczął działalność w 1937 roku. W tamtych czasach polskich pracowników szkolono w General Motors International A/S w Kopenhadze. Wśród czterodrzwiowych modeli Chevroleta produkowanych na Woli były modele Master Sedan, Master De Luxe, Master Touring Sedan i Imperial Limousine.

Zobacz wszystko o modelu Chevrolet Aveo

Przeczytaj także:

FSO: lawina zamówień i coraz większa produkcja (2006-11-27)

Warunkowa pomoc dla FSO (2006-11-09)

Odświeżone Aveo (2006-08-18)

Aveo z FSO? (2006-06-28)

 


Podobne wiadomości:

FSO: lawina zamówień i coraz większa produkcja

FSO: lawina zamówień i coraz większa...

Aktualności 2006-11-27

Komentuj:

~Mariusz 2007-03-18

Mogliby choć znaczki FSO montować na tych samochodach

~Ondi 2006-11-30

Co to jest za straszny Bób ten Chevrolet. To wstyd, że nie mamy żadnego auta z prawdziwego zdarzenia, tak jak np. myślący nie skorumpowani Czesi. Wstydzę się za nasz kraj. Głosujcie nadal na komunistów, to będzie ,,jeszcze lepiej" Zobaczcie ludzie co to znaczy nieskorumpowany trener Leo Benchaker, lub Lozano. Przecież Polskę stać na bardzo wiele. Daje to do myslenia co ?????

~Tomi 2006-11-30

Brawo,cieszy mnie fakt, że chociaż oprócz Lublina i Honekera nie mamy już nic Polskiego, znów nowoczesne auto będzie u nas produkowane. Przecież muszą wziąśćkilku polskich poddostawców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.