mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Firma Great Wall Motor Co Ltd w Bułgarii otworzyła swoją pierwszą fabrykę i zamierza jeszcze lepiej walczyć o sprzedaż swoich aut w Europie.

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie
„Otwarcie fabryki w Bułgarii jest długoterminowym posunięciem strategicznym chińskiego producenta, umożliwiającym  wolny od podatku eksport lokalnie produkowanych samochodów do krajów europejskich.  Niewątpliwie znajdą one nabywców, jeżeli standardy bezpieczeństwa i jakości będą się poprawiać, nawet w sytuacji, kiedy inni producenci, jak Mitsubishi, zamykają swoje fabryki w Europie ze względu na trudności na rynku. Poważniejszym pytaniem jest, jakie korzyści odczuje rynek bułgarski z obecności Great Wall Motor Co Ltd? Te krótkoterminowe są oczywiste: więcej miejsc pracy i przychody z podatku. Jednak korzyści długoterminowe są mniej wyraźne", powiedział Vitaly Belsky, konsultant sektora motoryzacyjnego w warszawskim oddziale Frost & Sullivan.

Początkowe plany zakładają produkcję do 70 tys. aut roczne. To wyzwanie nie tylko dla firmy ale i Bułgarii, która musi rozszerzyć bazę dostawców. Początkowo w fabryce będą montowane samochody z zużyciem zestawów Semi Knocked Down, czyli modułów montażowych. Samochody będą docierać do fabryki częściowo złożone, by na miejscu z taśmy mogły zjeżdżać kompletne samochody. W przyszłości fabryka będzie korzystać z systemu Complete Knock Down, czyli samochody będą powstawać w bułgarskiej fabryce niemal od podstaw.
Tematy w artykule: Great Wall chińskie marki

Podobne wiadomości:

Chiński SUV już prawie gotowy

Chiński SUV już prawie gotowy

Premiery 2013-04-17

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Aktualności 2011-07-12

Komentuj:

~d 2012-03-01

Szkoda ... mieli produkowac te auta w FSO tylko Zwiazki sie nie dogadaly "Gwarancjia zatrudnienia..." u nas fabryka zamknieta a Bulgaria ma podatki ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.