mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy wchodzą do Polski

Chińczycy wchodzą do Polski

Nie za bardzo powiodło się z budową autostrad. Również wcześniejsze próby wejścia na polski, podobnie jak i europejski, rynek różnych chińskich marek samochodów trudno nazwać sukcesem. Nie zraża to jednak producentów aut z Chin, którzy co i rusz ponawiają swoją próbę. Do ataku na nasz rynek szykuje się właśnie koncern BYD Auto.

Chińczycy wchodzą do Polski
Wybrany został już oficjalny importer aut tej chińskiej marki na polskim rynku. Spółka Automotive Europe Corporation została ponadto generalnym importerem marki BYD również na Litwie, Łotwie i Estonii.

Firma BYD jest producentem samochodów zarówno z napędem tradycyjnym, hybrydowym jak i elektrycznym, co w kontekście rozwoju tego segmentu rynkowego może mieć niebagatelne znaczenie. BYD posiada w swojej ofercie samochody różnych klas, począwszy od małych miejskich aut, aż po duże limuzyny i SUV-y.

Koncern BYD produkuje i sprzedaje na chińskim rynku samochody o napędzie alternatywnym wykorzystując własne doświadczenia w produkcji najnowocześniejszych akumulatorów. BYD jest jednym z największych, światowych, dostawców zaawansowanych technologicznie baterii do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, począwszy od telefonów komórkowych poprzez różnego rodzaju osobiste, także przenośne komputery, aż do wielkich baterii przemysłowych. Współwłaścicielem BYD jest m.in. Warren Buffett, który zainwestował znaczną część swoich środków w tą jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

W Polsce z dniem 1 maja 2011 prezesem, firmy Automotive Europe Corporation Sp. z o.o., importera marki BYD, został Dariusz Wysocki. Pod jego kierownictwem, firma AEC jeszcze w tym roku planuje sprowadzić dwa elektryczne model E6 do Polski w celu przeprowadzenia testów pojazdów na polskich drogach. Samochody będą służyły wyłącznie do testów importera. Dzięki temu, z chwilą wprowadzenia samochodu do sprzedaży, polski klient otrzyma w pełni sprawdzony w krajowych warunkach pojazd.

Model E6 będzie w pierwszej kolejności kierowany do klientów instytucjonalnych, takich jak chociażby urzędy samorządowe, czy korporacje taksówkarskie. BYD E6 będzie mógł trafić do szerokiej sprzedaży w Polsce dopiero po wcześniejszym uzyskaniu europejskiej homologacji. Według zapewnień przedstawiciela importera chińskiej marki na polskim rynku ma to nastąpić do końca pierwszej połowy 2012 roku. Wtedy też zostanie podana cena auta.

Wyjątkowość marki BYD polega na jej rozległym i wieloletnim doświadczeniu w produkcji różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, a zwłaszcza akumulatorów i baterii, a więc najdroższych podzespołów w przypadku aut elektrycznych. Przykładem zaawansowania technologicznego BYD może być rekordowo duży zasięg samochodów z logo BYD, jak chociażby w przypadku modelu E6, mającego maksymalny zasięg aż 300 km na jednym ładowaniu. Ten wynik stawia go obecnie na pierwszym miejscu pod względem zasięgu wśród aut w pełni elektrycznych.

Poza modelem E6, firma BYD Auto ma w swojej gamie między innymi modele z serii "F", od najmniejszego F0, poprzez przedstawiciela segmentu kompaktów F3, aż po auto klasy średniej F6. I to właśnie te trzy auta, obok wspomnianego elektrycznego E6, mają stanowić o sile chińskiej marki na europejskim rynku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: Chiny auto z Chin chińskie marki BYD BYD e6

Podobne wiadomości:

Volvo odkupuje swoje chińskie fabryki

Volvo odkupuje swoje chińskie fabryki

Aktualności 2015-08-20

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

~kierowca 2012-08-30

To co wyprawiają koncerny w europie np. vw, reault nie mieści się w głowie, trzymam za chinczyków, potrzebna jest inna siła (poza układem) w tej dziedzinie gospodzrczej. Czy to nie dziwne że do tej pory nik nie wyprodukowła samochodu elektrycznego? Oczywiście, że wyprodukował Toyota RAV EV - poczytajcie kto wykupił linię produkcyjną i zniszczył ją, a zmienicie zadanie na temat aut elektrycznych. Koszt przejechania 1 km to 7 gr. ciekawe jaki podatek wymyśli Jan Wincenty Rostowski jak spadnie sprzedaż paliw?

~forumowicz 2011-06-16

Chińczycy nie wchodzą ale już są.

~Janek 2011-06-16

Iberia Motor Company robi kolejny złoty interes...

~b2b 2011-06-16

ja kupie, mam juz hindusa pick upa jak bedzie chinol van lub cos podobnego na 100% vacie to nie bede sie zastanawial :)

~artur 2011-06-16

ja na pewno nie kupię

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe
Porsche poszerza rodzinę modelu Cayenne. Do gamy trzeciej generacji tego popularnego SUV-a dołącza jeszcze bardziej sportowy wariant – Cayenne Coupé.