mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie 4x4 po włosku

Chińskie 4x4 po włosku

Niebawem na rynku brytyjskim pojawi się samochód o tajemniczej nazwie DR. Póki co, nie wiadomo o nim dużo, poza tym, że będzie to pierwszy model na Wyspach zainspirowany, a także wykorzystujący rozwiązania stosowane w jednym z samochodów sprzedawanych za Wielkim Murem.

Chińskie 4x4 po włosku

Pomimo swoich azjatyckich naleciałości samochód będzie w dużej mierze projektem międzynarodowym. Na pierwszy rzut oka auto do złudzenia przypomina Toyotę RAV4. I podobnie jak jego japoński protoplasta dostępny będzie w dwóch wersjach nadwoziowych: trzydrzwiowej oraz pięciodrzwiowej. Co ciekawe model DR został w całości zaprojektowany, a następnie wyprodukowany we Włoszech. Firma odpowiedzialna za jego stworzenie mieści się pomiędzy Neapolem, a Rzymem.

Płyta podłogowa oraz układ jezdny modelu został zapożyczony od chińskiego producenta samochodów Gonow. Wnętrze oraz nadwozie samochodów produkowane będzie przez Włochów. W kwestii jednostki napędowej firma wykazała się patriotyzmem stosując silnik Multijet Fiata o pojemności 1,9 litra. Przedstawiciel firmy DR zapowiedział, że masowa produkcja samochodu rozpocznie się już w połowie przyszłego roku. Roczna sprzedaż szacowana jest na 12 tysięcy egzemplarzy. W 2008 roku ruszy eksport samochodu do Wielkiej Brytanii, która jest kluczowym rynkiem dla producenta.

Jednym z głównych czynników, które mogą przyciągnąć potencjalnych klientów jest cena tego samochodu. Najtańsza, trzydrzwiowa wersja z napędem na dwa koła będzie kosztować w przeliczeniu około 60 tysięcy złotych. Ceny modelu w wersji pięciodrzwiowej będą się zaczynać od 72 tysięcy. Za samochód w topowej specyfikacji, w skład której wejdzie nawigacja satelitarna, ekrany DVD oraz elektryczne szyby, trzeba będzie zapłacić 107 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Fiat oskarży o plagiat (2006-12-13)

Nowości zza Chińskiego Muru (2006-08-29)

Kolejne chińskie modele (2005-12-13)

Tematy w artykule: DR

Komentuj:

~chińczyk 2006-12-20

za 60 tys. to w sumie spoko!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Smartfon w aucie może być groźny
Smartfon w aucie może być groźny
Smartfony i tablety przydają się rodzicom w czasie wyjazdów z dziećmi. Okazuje się jednak, że ten nieduży przedmiot może być śmiertelnym zagrożeniem.