mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińskie centrum badań nad wypadkami drogowymi

Chińskie centrum badań nad wypadkami drogowymi

Chiny, najbardziej zaludniony kraj świata, są miejscem bardzo dużej liczby wypadków drogowych. Aby lepiej poznać specyfikę oraz warunki panujące na tamtejszych drogach, Volvo uruchomiło centrum badań nad wypadkami drogowymi w tym kraju.

Chińskie centrum badań nad wypadkami drogowymi

Centrum będzie prowadzić badania nad samochodami osobowymi, ciężarówkami i autobusami we współpracy z lokalnymi organizacjami i uczelniami, natomiast zasadnicza część działań pozostałaby domeną centralnego ośrodka Volvo w Szwecji.

Jest to już kolejny tego typu ośrodek, po założonym na początku lat 70. szwedzkim centrum w Goteborgu oraz lokalnych oddziałach w Stanach Zjednoczonych oraz Tajlandii. Volvo zbudowało w tym czasie ogromną bazę danych, obejmującą szczegółowe informacje na temat niemal 40 tys. wypadków z udziałem przeszło 50 tys. pasażerów.

"Musimy zdobyć więcej informacji na temat coraz intensywniejszego ruchu drogowego w Chinach, aby mieć pewność, że nasze nowoczesne systemy działają optymalnie nawet w tym kraju" - mówi P-O Boström, dyrektor ds. bezpieczeństwa drogowego w AB Volvo (działy Trucks i Buses).

Wiele z systemów wprowadzanych przez lata do samochodów, ciężarówek i autobusów Volvo zostało stworzonych dzięki wiedzy, jaką zgromadziły ośrodki badań nad wypadkami Volvo. Przykładami w samochodach pasażerskich mogą być: układ ochrony w przypadku uderzeń bocznych SIPS (Side-Impact Protection System), udoskonalone zabezpieczenia przed zderzeniami czołowymi, wyposażenie bezpieczeństwa dla dzieci oraz odkształcające się w zderzeniu kolumny kierownicy. W ciężarówkach i autobusach natomiast stosuje się między innymi system FUPS (Front Underrun Protection System) zapobiegający wjechaniu samochodu pod autobus przy kolizji czołowej oraz elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESP (Electronic Stability Program).

"Wiedza o tym, co dokładnie dzieje się podczas kolizji z samochodem i jego pasażerami, jest od dziesięcioleci ogromnie ważnym elementem przy tworzeniu nowych produktów - tłumaczy Ingrid Skogsmo, dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Volvo Cars. – W ostatnich latach jeszcze więcej uwagi poświęcaliśmy wydarzeniom następującym na kilka sekund przed wypadkiem. Dzięki temu mogliśmy opracować systemy zabezpieczeń, które pomagają naszym klientom uniknąć zderzeń".

Zobacz więcej o marce Volvo

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

~wawamen 2006-11-06

korek jak na al. jerozolimskich w warszawie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.