mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chris Bangle: "Potrzeba zmian, ale nic się nie dzieje"

Chris Bangle: "Potrzeba zmian, ale nic się nie dzieje"

Chrisa Bangle kojarzą zapewne wszyscy, a już na pewno fani marki BMW. Człowiek ten chciał radykalnie zmienić wizerunek bawarskiej marki i prawie mu to się udało. Teraz amerykański projektant krytykuje stylistykę współczesnych aut.

Chris Bangle:
Bangle to człowiek, który stworzył kilka ciekawych samochodów. Jednym  z nich jest bardzo udany Fiat Coupe. Pracował dla takich koncernów jak Fiat, Opel czy też BMW, gdzie w 1992 roku objął stanowisko szefa designu . To właśnie dzięki projektom dla BMW stał się sławny. Jedni wielbili go, za radykalne zmiany inni chcieli go spalić na stosie. Zazwyczaj, gdy rozmawiamy z polskimi projektantami pracującymi w wielkich koncernach to praktycznie każdy uważa, że projekty Bangle'a są świetne i mówią, że wizjoner ten jest dla nich wzorem. Amerykanin w 2009 roku został zwolniony z BMW, a stanowisko szefa designu objął Adrian van Hooydonk.

Amerykański projektant udzielił ostatnio wywiadu serwisowi Autmotive News Europe, w którym stwierdził, że projektanci obecnie zatrzymali się w czymś co określił mianem "manieryzmu"(nawiązanie do zjawiska jakie miało miejsce w sztuce europejskiej XVI wieku). Zdaniem Banle'a designerzy projektując samochody opierają się na motywach, które juz pojawiały się w przeszłości.


"Potrzeba zmian, a nic się nie dzieje", stwierdził Chris Bangle, który wyśmiewa zapewnienia projektantów mówiących o innowacji: "Nawet samochody koncepcyjne dziś przewidują nowe produkcyjne auta. To jest innowacja? Nie. Na koniec dostajemy to co blokuje design samochodów przed wejściem w nową erę."

„Projektowanie samochodów zjada cię i blokuje twojego ducha, który jest potężny. To nie jest coś co możesz robić swobodnie. Musisz wkładać w to serce i duszę, bo inaczej robisz to źle". Bangle zdradził również, że miał oferty od innych koncernów ale odrzuci je wszystkie. Amerykanin uwielbiał pracę dla BMW, jednak jak sam okrasił "trzeba wiedzieć kiedy opuścić imprezę. A Waszym zdaniem,  który projekt Chrisa Bangle'a jest najlepszy?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Wszystko o BMW Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel BMW Fiat Chris Bangle

Podobne wiadomości:

BMW Serii 8 Convertible - premiera

BMW Serii 8 Convertible - premiera

Premiery 2018-11-13

FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018 r.

FCA Poland podsumowuje produkcję aut w 2018...

Aktualności 2019-01-29

Komentuj:

~Gregory 2014-02-11

Nieprzeciętnie zdolny człowiek! Płaszczyzny, które stworzył są niepowtarzalne. Dzisiejsze F10, F11... są zaledwie próbą raczkowania. Mistrz.

~Gucio 2013-09-01

Mnie tam się bardzo podobały modele BMW spod pióra Bagle'a. Co nie znaczy, że obecne mi się nie podobają. Są jeszcze ładniejsze.

~Mat 2013-08-30

To dobrze, że tylko Chrisowi Bangle podobają się jego samochody. Bo to jak zniszczył wizerunek BMW swoimi "nowatorskimi" projektami, jeszcze długo będzie się odbijać czkawką zarządowi tej marki. Bardzo łatwo jest coś zepsuć ,a dwa, trzy razy trudniej naprawić, w tym przypadku reputację tak szanowanej i nobliwej marki z wizerunkiem śmigła.nPocieszeniem jest jednak fakt, że ten pan, będzie "psuł" projekty u innych już producentów, a BMW wreszcie i ponownie produkuje piękne i sportowe sylwetki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Ile wspólnego ma hybryda z samochodem elektrycznym?
Pojawienie się pierwszych hybryd spowodowało stopniowy powrót napędu elektrycznego, który jest przecież tak stary, jak motoryzacja.