mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chrom powrócił do łask

Chrom powrócił do łask

Dystyngowany błysk, jakość i stabilizacja.

Chrom  powrócił do łask

Błyszczące chromowe wykończenia od lat 80-tych były usunięte na dalszy plan. Projektanci zastąpili je ponurymi połączeniami matowych tworzyw sztucznych oraz częściami lakierowanymi. Jednak takie samochody jak New Beetle czy Chrysler PT Cruiser rozpoczęły erę retro i nagle stary błysk znów stał się widoczny. Po tym jak producenci przy przeprowadzeniu face liftingów starych modeli i produkcji nowych zaczęli wykorzystywać chromowane części, rynek akcesoriów samochodowych nabrał rozpędu. Chromowana gałka skrzyni biegów, błyszczące obudowy lusterek czy grill chłodnicy – zapomniany połysk świętuje swój błyszczący powrót.

Producenci akcesoriów samochodowych mówią, że sprzedaż chromowanych części wzrosła w ostatnich dwóch latach o ok. 20-25%.

Powodów ponownego zauważenia błyszczących wykończeń może być kilka. Marki takie jak Mercedes, Jaguar czy Bentley nigdy nie zrezygnowały z chromowanych elementów. Ich obecność w samochodzie może zatem kojarzyć się ze stabilizacją i jakością. Chromowane listwy optycznie poszerzają auto i nadają mu bardziej dystyngowanego charakteru.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż kiedyś chromowane części były dość trudne w pielęgnacji, a w przypadku jej braku szybko traciły swój blask. Teraz producenci mogą wybierać między lepszymi możliwościami wytwarzania błyszczących akcesoriów np.: „chromować” bez chromu, czyli mocno spolerować stal szlachetną, która jest zarówno nierdzewna, jak i łatwa w pielęgnacji i może zachwycać swoim błyskiem przez wiele lat.

Poza tym moda lubi się powtarzać.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.