mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciekawe imprezy motorowe w weekend

Ciekawe imprezy motorowe w weekend

Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Poznania na tor wyścigowy, gdzie odbędzie się V runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jej szczególną ozdobą będzie przedostatnia runda Pucharu Alfa Romeo 156.

W ramach WSMP startują regularnie trzy klasy: Puchar Alfa Romeo, Grand Prix Polski oraz łączona N-1150 i A-1150, czyli popularne Cinquecento i Seicento Sporting. Jak na razie po czterech rozegranych eliminacjach we wszystkich klasach walka o tytuł Mistrza Polski jest bardzo wyrównana. Zapraszamy wszystkich kibiców na poznański tor, emocji sportowych na pewno nie zabraknie, bo stawka jest wysoka, na starcie pojawią się najlepsi kierowcy i najszybsze samochody w kraju.
Automobilklub Polski organizuje 30. jubileuszowy Rajd Polskie Safari czwartą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Zawody odbędą się w sobotę, 30 sierpnia w okolicach Góry Kalwarii. Bazą rajdu jest Euro Hotel w Górze Kalwarii, ul. Rybie 4. Badanie Kontrolne odbędzie się w dn. 29.08 w godz. 17 – 19 nieopodal hotelu. Start do rajdu nastąpi 30.08 o godz. 10.30 na rynku przed Urzędem Miasta w Górze Kalwarii. Trasa, na której zlokalizowanych zostało 7 odcinków specjalnych liczy ok. 60 km. Będą to widowiskowe próby po zróżnicowanym terenie, bardzo wymagające dla kierowców i ich sprzętu zlokalizowane na poligonie wojskowym. Pierwsza załoga na mecie spodziewana jest o godz. 15.39. Wyniki oficjalne podane zostaną o godz. 20.30, pół godziny później odbędzie się uroczyste rozdanie nagród (miejsce: Euro Hotel).
Przy okazji RSPST rozegrana zostanie także Konkursowa Jazda Samochodem Terenowym 30. Polskie Safari.
Fanów sportów motocyklowych zapraszamy także na VI rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie, której bazą będzie tym razem Wschowa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.