mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ciekawy długi weekend

Ciekawy długi weekend

Inauguracja sezonu 2003 w Rajdach Samochodowych

Podczas wiosennego długiego weekendu zawodnicy sportów samochodowych i motocyklowych rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Polski. Przed nami inauguracja sezonu 2003 w rajdach samochodowych, a także trzy ciekawe imprezy motocyklowe: motocross, enduro i trial.

Kibice rajdowi długo czekali na rozpoczęcie sezonu. 2 i 3 maja rusza 31. Rajd Elmot, który od wielu lat rozgrywany jest w okolicach Świdnicy na najpiękniejszych trasach rajdowych w Polsce.

I runda RSMP przyciągnęła na start aż trzy samochody klasy WRC. Na liście zgłoszeń z numerem 1 pojawił się Mistrz Polski Leszek Kuzaj, który wraz z nową pilotką Magdą Lukas, pojedzie Subaru Impreza WRC. W nieco starszej wersji Imprezy WRC zobaczymy Tomasza Czopika z pilotem Łukaszem Wrońskim. Toyotę Corollę WRC zgłosił w Elmocie Krzysztof Tercjak, który przed kilkoma laty startował A-grupowym Fordem Escortem.

Zacięta rywalizacja zapowiada się w grupie N. Zgłoszonych jest aż 10 Mitsubishi Lancerów w różnych ewolucjach. 6 bardzo mocnych samochodów pojawiło się w klasie Super 1600 – tu także walka będzie toczyła się o ułamki sekund. Rajdowy Puchar Peugeota zgromadził na starcie 12 popularnych 206-tek. Nadspodziewanie liczna okazała się także klasa N3, w której pojawiło się aż 15 zgłoszonych załóg.

Zapraszamy wszystkich kibiców rajdów samochodowych na malownicze trasy Dolnego Śląska i wspólne kibicowanie najlepszym polskim kierowcom!

Miłośnicy sportów motocyklowych mają do wyboru aż trzy imprezy rangi Mistrzostw Polski. Już 1 maja w czwartek w Głuchowie odbędzie się I eliminacja MP w Motocrossie. Jak widowiskowa jest to dyscyplina przekona się tylko ten, kto obejrzy te zawody na żywo. W niedzielę 4 maja w Chełmnie będą walczyć zawodnicy startujący w MP w Enduro-Cross-Country. Zaś 3 i 4 maja w starym kamieniołomie w Krakowie – Pychowicach pojawią się zawodnicy rywalizujący w widowiskowym trialu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.