mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citaro ratuje ludzkie życie

Citaro ratuje ludzkie życie

Straż Pożarna w Hamburgu będzie miała do dyspozycji pojazd ratowniczy na bazie autobusu Mercedes Citaro ze specjalnie dostosowanym wnętrzem.

Citaro ratuje ludzkie życie

Jest to pierwszy z serii trzech wielkogabarytowych pojazdów ratowniczych. Ich zadaniem jest wsparcie służby ratowniczej, zwłaszcza w razie wypadku z dużą liczbą poszkodowanych, którym należy zapewnić pomoc i odpowiedni transport.

Wielkogabarytowe pojazdy ratownicze na bazie autobusu pełnią pod wieloma względami funkcję wzorcowe. Zgodnie z wymaganiami przyszłej europejskiej normy dla pojazdów ratowniczych już dziś Citaro polakierowany jest w kolorze siarkowożółtym i oklejony czerwoną folią odblaskową. Dość innowacyjny charakter ma również wnętrze pojazdu. Służby operacyjne mogą je dostosować do aktualnych potrzeb na dwa różne sposoby. Po pierwsze, w razie konieczności ewakuacji dużej liczby osób, dostępnych jest 19 miejsc siedzących. Osobom tym można podawać tlen z butli tlenowych za pomocą węża lub sondy donosowej. W autobusie przewidziano dodatkowo miejsce na dwa wózki inwalidzkie, cztery pary noszy i kompletne łóżko szpitalne.

W razie potrzeby uzyskać można miejsce dla czterech dodatkowych par noszy. W tym celu wystarczy tylko rozłożyć oparcia podwójnych siedzeń. Jednocześnie pozostaje dostatecznie dużo miejsca do przechowywania materiałów i sprzętu, dzięki czemu lekarze i sanitariusze mogą objąć opieką ratowniczą i powypadkową do 24 osób. Poza materiałami opatrunkowymi, pomocniczymi i lekarstwami w pojeździe znajduje się także odpowiedni sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, sztucznego oddychania i reanimacji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.