mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Citroen C4 - nowatorski w wielu dziedzinach

Citroen C4 - nowatorski w wielu dziedzinach

Na najbliższym salonie samochodowym w Paryżu Citroen zaprezentuje najnowszą ofertę samochodów kompaktowych oznaczonych C4. Będą to dwa samochody, berline i coupe, nowatorskie pod względem stylu, konstrukcji i wyposażenia.

Citroen C4 - nowatorski w wielu dziedzinach

Nowatorski jest także zestaw wskaźników umieszczony na przezroczystym wyświetlaczu, zamontowanym pośrodku tablicy rozdzielczej. Kontrast wyświetlanych informacji zmienia się stosownie do natężenia zewnętrznego, dzięki czemu, niezależnie od panujących warunków, wyświetlane informacje są doskonale czytelne. Korzystną atmosferę wnętrza mają podkreślać dodatkowo elementy takie jak rozpylacz zapachu czy wielowarstwowe szyby boczne, dające lepszy efekt akustyczny.

 

C4 oferowany jest z szeroką gamą nowoczesnego wyposażenia wspomagającego prowadzenie, takiego jak alarm niezamierzonego przekroczenia linii, który wykrywa na autostradzie bądź drodze szybkiego ruchu niezamierzone przekroczenie linii ciągłych bądź przerywanych przy wyłączonym kierunkowskazie, czy reflektory kierunkowe z dwufunkcyjnymi żarówkami ksenonowymi, występującymi dotychczas w pojazdach wyższych segmentów. Z wyższych segmentów pochodzi także montowany w C4 układ ograniczenia prędkości i układ wykrywania zbyt niskiego ciśnienia w oponach.

 

Auta będą napędzane pięcioma silnikami benzynowymi: od 1.4i 16V do 2.0i 16V, rozwijającymi moc od 90 do 180KM oraz trzema Dieslami HDi ostatniej generacji, o mocy od 92 do 138 KM, wyposażonych dodatkowo w filtr cząstek stałych (FAP).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policyjna akcja
Policyjna akcja "Smog"
Policja zapowiada na jutro ogólnopolską akcję kontroli emisji spalin w samochodach. Wzmożonych patroli spodziewać się trzeba od rana do wieczora.