mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Co nas pociąga w nowościach?

Co nas pociąga w nowościach?

Ostatnie notowania Top Ten mojeauto.pl zostały zdominowane przez nowości. Krótko po pojawieniu się w ofercie Dacii Logan znalazła się ona na szczycie rankingu. Teraz, po niecałych dwóch tygodniach obecności na rynku, na pierwsze miejsce awansował Citroen C4.

Z pewnością nowości cieszą się zawsze w pierwszej fazie swojej rynkowej "żywotności" dużą popularnością. Każdy chce zobaczyć, co to za nowość, co nowego oferuje, czym różni się od konkurencji. Bo, aby wybić się ponad przeciętność, trzeba czymś zaskoczyć potencjalnych nabywców, zaoferować im coś unikalnego na rynku. A oto teraz coraz trudniej. Każdy nowy model jest ładny, oczywiście od subiektywnej oceny zależy, który bardziej się podoba. Zastosowana technologia jest coraz nowocześniejsza, ale na podobnym poziomie w różnych modelach tej samej klasy. Każde nowoczesne rozwiązanie, nawet teoretycznie mniej funkcjonalne, może przyczynić się, że właśnie to ten model będzie cieszył się większą popularnością.

Jest jeszcze druga droga do osiągnięcia popularności, która może przełożyć się w czasie na zwiększoną sprzedaż. Można oferować samochód po najniższej cenie w danym segmencie. Ale na taką politykę nie może się zdecydować każda marka, nie po to przez lata budowano prestiż, by teraz oferować najtańsze samochody.
 
Citroen C4 niewątpliwie wybrał tę pierwszą drogę. Obie wersje nadwozia są trochę ekstrawaganckie, do kierownicy trzeba się będzie przyzwyczaić, ale nikt inny nie oferuje obecnie takiego rozwiązania, a zintegrowany z nawiewem rozpylacz zapachów to niewątpliwie gadżet ale uprzyjemniający jazdę. Takich niespotykanych u konkurencji rozwiązań możemy się spodziewać coraz więcej. Honda FR-V oferuje ponad 20 ustawień siedzeń w układzie 3+3,  Peugeot 1007 już w przyszłym roku pojawi się na rynku z elektrycznie przesuwanymi drzwiami.

Drugą drogę do osiągnięcia sukcesu rynkowego wybrała Dacia Logan. Podstawowe wyposażenie tego samochodu jest skromne, choć nie brak w nim najważniejszych technologii oferowanych przez podobne auta. Jednak w tym przypadku to cena jest wyróżniającym elementem, który decyduje o tym, iż auto to cieszy się na razie dość dużą popularnością.

Która droga do osiągnięcia sukcesu sprzedażowego, bo o to tak naprawdę tylko chodzi, okaże się właściwa? Przekonamy się najwcześniej za parę miesięcy. A może okaże się, iż jakiś inny koncern, wprowadzając nowy model wybierze jeszcze jakąś inną ścieżkę, która powiedzie go do sukcesu. Pożyjemy - zobaczymy.

TOP TEN mojeauto.pl:

TOP TEN mojeauto.pl
Tydzień:
22.11-28.11.2004
1

Citroen C4

+ 9
2

Renault Megane II

bez zmian
3

Chevrolet Aveo

+ 5
4

Dacia Logan

- 3
5

Toyota Corolla

bez zmian
6

Skoda Fabia

- 3
7

Skoda Octavia Nowa

bez zmian
8

Ford Focus

- 2
9

Chevrolet Lacetti

bez zmian
10

Ford Mondeo

- 6
* na podstawie oglądalności serwisu
Auta Nowe w mojeauto.pl
 
Wcześniejsze raporty 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.