mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Colt podbija serca Europejczyków

Colt podbija serca Europejczyków

Nowy miejski model Mitsubishi o nazwie Colt spotkał się z najwyższym uznaniem klientów i mediów. Od momentu europejskiej premiery tego auta sprzedano już 6.400 samochodów.

Mitsubishi Colt znalazł się na liście najbardziej pożądanych samochodów (obok Lamborghini Murcielago Roadster i BMW M5), na zakup których warto oszczędzać ("Start Saving list") prestiżowego brytyjskiego miesięcznika CAR (wydanie lipiec 2004). We Włoszech Colt otrzymał nominację w konkursie "World Car Award" czasopisma MOTOR i znalazł się na liście finalistów. Auto jest również nominowane do udziału w prestiżowym konkursie Car Of The Year 2005.

Japońska wersja Colta, która zasadniczo różni się od europejskiego modelu, produkowanego w Holandii, została również gorąco przyjęta – od momentu premiery tego auta w listopadzie 2002 roku do końca kwietnia 2004 roku sprzedano ponad 92.000 takich samochodów.

Colt to najważniejszy samochód w historii Mitsubishi Motors w Europie od jej debiutu w roku 1974 oraz pierwszy pojazd segmentu B. Europejska sprzedaż tego samochodu rozpoczęła się w Portugalii w kwietniu bieżącego roku, a w czerwcu auto pojawiło się także we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Szwajcarii, Irlandii i Austrii. We wrześniu Colt zadebiutuje w krajach skandynawskich, Polsce i pozostałych krajach Europy Centralnej i Wschodniej. W 2004 roku Mitsubishi zamierza sprzedać 35.000 takich aut, a plany od 2005 zakładają 100.000 Coltów rocznie.

Gama samochodów o nazwie Colt zostanie wzbogacona o model 3-drzwiowy (CZ3) oraz sportową wersję tego auta (CZT) z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.5 l. o mocy 150 KM . Światowa premiera modeli CZ3 i CZT odbędzie się podczas zbliżającej się Wystawy Motoryzacyjnej Paris Motor Show, a w salonach pojawią się w przyszłym roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.