mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Concierge zatankuje i umyje Volvo

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Nie lubisz odwiedzać stacji benzynowej, a tym bardziej czekać w kolejce na myjni? Volvo ma na to sposób. Szwedzki producent uruchamia usługę Concierge Service, dzięki której właściciel nie będzie musiał skupiać się na wielu czynnościach związanych z obsługą pojazdu.

Concierge zatankuje i umyje Volvo

Jeszcze kilka lat temu usługa concierge była zarezerwowana dla najbardziej luksusowych produktów. Teraz będzie można z niej korzystać mając Volvo. Wystarczy, że odpalimy aplikację On Call, która  obecnie pozwala sprawdzić poziom paliwa, a także zdalnie otworzyć drzwi. Już niebawem dojdą do niej kolejne funkcjonalności, takie jak tankowanie, mycie lub wizyta w serwisie.

Po wysłaniu zgłoszenia concierge pojawi się w miejscu, gdzie zaparkowaliśmy Volvo. Otrzyma do niego jednorazowy klucz cyfrowy, który pozwoli nie tylko otworzyć samochód, ale także go uruchomić i odjechać. Dostęp będzie możliwy tylko w określonym miejscu i czasie. Po wykonaniu usługi concierge odstawi samochód w wybrane miejsce lub lokalizację, z której zabrał samochód.

Opcja tankowania sprawi, że pod wskazany adres przyjedzie samochód z paliwem i uzupełni bak do pełna. Wystarczy, że samochód będzie zaparkowany, a dostęp do niego nie będzie utrudniony. Podobną usługę w fazie testowej zaproponował Bentley, ale tylko dla wybranych klientów.

Przedstawiciele szwedzkiej marki obliczyli, że w ciągu tygodnia każda z tych czynności plus ewentualne serwisowanie samochodu mogą zając co najmniej kilka godzin. Volvo chce zwrócić ten czas kierowcom, żeby mogli go wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy, a ich życie stało się prostsze.

Projekt Concierge Service zostanie na początek uruchomiony pilotażowo w rejonie San Francisco. Będą mogli z niego skorzystać wybrani klienci posiadający modele XC90 i S90. Jeżeli usługa spodoba się klientom, trafi w nowe lokalizacje.

Jakiś czas temu Volvo przeprowadziło ankietę, z której wynikało , że 70 proc. klientów skorzystałoby z usługi tankowania. Aż 56 proc. klientów nie miałoby nic przeciwko temu, żeby ktoś wyręczył je podczas wizycie w serwisie, a 49 proc. jest zainteresowanych podstawieniem samochodu zaparkowanego w innym miejscu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 275 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volvo S90
Volvo S90
Cena podstawowa już od: 188 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Volvo S90, V90 i XC90 - duże zmiany w gamie

auto motor i sport 2016-11-23

Szwedzki producent przygotował duża ilość aktualizacji dla swoich flagowych modeli. W autach debiutują nowe silnik i rozszerzone multimedia.

Komentuj:

~miky 2016-11-30

według mnie, bardzo fajna sprawa, znam takich którzy są idealnymi klientami, na przykład na pomoc w tankowaniu ;), a poważnie, myślę, że zaoszczędzenie paru godzin to nie w kij dmuchał, coś mi się wydaje, że tylko volvo bierze pod uwagę wymagania - realne współczesnych kierowców, i Szwedzi pod tym względem należą do czołówki innowatorów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.